Az ördögök a mennyben járnak

2000.12.15. 14:53
Dallasban nyerte meg a Stanley kupát a New Jersey Devils csapata. A döntő hatodik mérkőzésén az ördögök kétszeri hosszabítás után győzték le a texasiakat. A végeredmény 2-1 lett.
"Félmaratoni" győzelem
Az ,,ötödik harmadban" 8:20-nál Patrick Elias zseniálisan továbbította a korongot Jason Arnottnak, aki nem is hibázott. Így szól az idei NHL-szezon utolsó momentumának hivatalos verziója. A gólszerző viszont szóhoz sem jutott a sajtótájékoztatón. Azért elmondta, hogy hazatérte után videózással tölti idejét. Így Arnott tévéjén most valószínűleg kb. 823. alkalommal kerül a pakk Ed Belfour hálójába.

A mérkőzésen egyébként a Devils szerzett vezetést Niedermayer jóvoltából, de bő egy perccel később Keane egyenlített. Aztán sem a harmadik játékrészben, sem az első hosszabbításban nem volt gól. Az ötödik mérkőzés maratoni csatája után most egy ,,félmaratoni" zajlott, amiből most a New Jersey jött ki győztesen.

Ez a siker pedig azt jelenti, hogy az ördögök öt év után - legutóbb 1995-ben diadalmaskodtak - ismét a liga (és klubszinten alighanem a világ) legjobbja lett.

A találkozó után kihirdették az idei Conn Smythe Trophy - a rájátszás legjobbjának ítélt játékosnak járó kupa - győztesét, az MVP Scott Stevens lett, aki így duplán örülhetett.

Jegyzőkönyv

Stanley Kupa, döntő, hatodik mérkőzés
Dallas Stars - New Jersey Devils 1-2 2x h.u. (0-0, 1-1, 0-0, 0-0, 0-1)
Gól: Keane (Thorton, Modano) 26:27 ill. Niedermayer (eh., Lemieux, Pandolfo) 5:18, Arnott (Elias, Stevens) 88:20
Kapusok: Belfour 45/43 ill. Brodeur 31/30
Lövések: 31 (7+9+13+1+1) ill. 45 (11+13+7+11+3)
Emberelőny: 4/0 ill. 1/0
A végeredmény: 2-4