Dallas-New Jersey a döntőben

2000.12.15. 14:53
Már 3-0-ra is vezetett a Dallas a mindent eldöntő hetedik mérkőzésen, amikor a harmadik harmad első kilenc percében két gólt ütött a Colorado. De egyenlíteniük már nem sikerült, így a Stanley Kupa döntőjébe nyugati oldalról a dallasiak jutottak.
Az utolsó tíz percben a ,,Csillagok" minden erejükkel a védekezésre koncentráltak, és ekkor Ed Belfour is remekelt. Igaz, az Avalanche tíz perc alatt mindössze három lövést küldött kapura. Az utolsó 1:20-ban a Colorado a kapusát is levitte, de ez sem segített.

Nyolc másodperccel a mérkőzés vége előtt ugyanis Ray Bourque lövése után a pakk a kapufát találta el. Ekkor dőlt el végleg a mérkőzés (és a továbbjutó kiléte), de történt egy s más az első két harmadban is.

Az első húsz percben jól játszott a Dallas, és élt az emberelőnyös helyzeteivel. Ilyen esetben kétszer is betalált, így megnyugtató előnyre tettek szert.

Jegyzőkönyv

Pénteki mérkőzés, Nyugati főcsoport, döntő: Colorado Avelanche - Dallas Stars 2-3 (0-2; 0-1; 2-0)

Gól: Zubov (emberelőny) (Modano, Sydor) 6:36, Modano (emberelőny) (Matvichuk, Zubov) 19:54, Lyashenko (Keane, Hatcher) 25:31 ill. Forsberg (Drury, Foote) 45:25, Hejduk (Bourque, Drury) 48:26

Kapusok: Roy 29/26 ill. Belfour 33/31Lövések: 33 (6+16+11) ill. 29 (18+9+2)Emberelőny: 3/0 ill. 4/2. A párharc végeredménye: 3-4

De nem nyugodtak meg teljesen, ugyanis a második periódusban ott folytatták, ahol a szünet előtt abbahagyták. Ekkor Lyashenko volt eredményes - akcióból.

Aztán következett az utolsó felvonás, és a tavalyi bajnok teljesen leblokkolt. Vagy legyünk jóindulatúak, mondjuk azt, hogy az ,,Avs" kapta össze magát. De mint azt fent említettem, a bravúr nem sikerült nekik.

A Colorado harmadik éve esik ki hétmeccses csatában. A Bostonból az Avelanchehoz szerződő Ray Bourque sem tud kupát nyerni - ő zsinórban negyedszer esik ki a hetedik találkozón.

A Dallas kedden este kezdi a döntőt, ahol a csillagok esélyesebbek az ördögöknél. És nem csak a név miatt...

Statisztikák

Kanadai táblázat
20: Brett Hull (9+11) - Dallas
19: Mike Modano (9+10) - Dallas
18: Mark Recchi (6+12) - Philadelphia
16: Jaromir Jagr (8+8) - Pittsburgh
15: Adam Deadmarsh (4+11) - Colorado, Patrik Elias (7+8) - New Jersey, Peter Forsberg (7+8) - Colorado
14: Chris Drury (4+10) - Colorado
13: Keith Primeau (2+11) - Philadelphia, John LeClair (6+7) - Philadelphia
12: Jan Hrdina (4+8) - Pittsburgh, Martin Straka (3+9) - Pittsburgh, Petr Sykora (6+6) - New Jersey, Eric Desjardins (2+10) - Philadelphia

Góllövőlista:
9: Hull
8: Jagr, Modano, Owen Nolan - San José
7: Patrik Elias - New Jersey, Forsberg6: Recchi, LeClair, Sykora, Steve Thomas - Toronto, Scott Young - St. Louis, Joe Nieuwendyk - Dallas

Gólpasszlista:
12: Recchi11: Deadmarsh, Hull, Primeau
10: Modano, Drury9: Straka
8: Jagr, Hrdina, Elias, Forsberg, Adam Foote - Colorado, Ray Bourque - Colorado
7: Vincent Damphousse - San José, Pierre Turgeon - St. Louis, Jamie Langenbrunner - Dallas Kapusok