Paul Kariya születésnapi ajándéka

2000.12.15. 14:55
Mindössze két mérkőzést játszottak az NHL legutóbbi, 13. játéknapján. A kanadai klubok csatájában a Vancouver könnyedén lépett túl a Torontón, míg az Anaheim némi meglepetésre legyőzte a Rangerst a Nagy Almában.
A Kenusok svéd légiójának köszönhette vesztét a Maple Leafs Vancouverben, hiszen a hazaiak öt góljából négyet skandináv játékos vállalt. A Canucks legeredményesebbjének Markus Näslund bizonyult, aki idénybeli negyedik és ötödik gólját vágta Curtis Joseph ketrecébe. A Juharleveleseknek igazán egyetlen percig sem volt esélyük, kizárólag az orosz vendégmunkások villogtak soraiban, hisz az öt vendégpontból négy fűződik az exszovjetek (Hrisztics, Koroljov, Juskevics és Berjozin) nevéhez.

Paul Kariya akcióban
Jóval szorosabb mérkőzést vívott egymással a Rangers és az Anaheim. A Hatalmas Kacsák ezúttal nevükhöz méltó prodikcióval rukkoltak elő, a disneylandiek attakját ismét csak Paul Kariya vezérelte, aki egy góllal és egy assziszttal ünnepelte huszonhatodik születésnapját. A NYR későn ébredt ezen a derbin, az első harmadban mindössze két alkalommal veszélyeztette Dominic Roussel kapuját. A második játékrészben aztán beindultak a New York-i bombázók, ám ekkor viszont a pontossággal voltak gondjaik, hiszen tizenhárom kísérletből mindössze egyszer sikerült becsapniuk Rousselt. (Ez a mutató a túloldalon: nyolc lövésből három jutott túl Kirk McLeanen.) Az utolsó felvonásban aztán hiába próbált meg mindent a Rangers, mivel egy gólra csak egy perccel a végső dudaszó előtt sikerült felzárkózniuk, a Kacsák kibekkelték a hátralévő időt.

Jegyzőkönyv
A 13. játéknap eredményei
Vancouver Canucks - Toronto Maple Leafs 5-2 (3-1, 0-0, 2-1)

16 469 néző
Gól: Näslund (emberelőnyből, Klatt, Cassels) 3:51, Morrisson (Schaefer, Kariya) 7:23, D. Sedin (H. Sedin, Strudwick) 17:56, H. Sedin (Jovanovski) 58:03, Näslund (üres kapu, Cassels, Bertuzzi) ill. Hrisztics (ee., Kaberle) 10:37, Koroljov (ee., Juskevics, Berjozin) 57:39
Lövések: 29 (10+10+9) ill. 15 (3+4+8)
Emberelőnyök: 7/1 ill. 6/2
Kapusok: Essensa 13/15 (86.6%) ill. Joseph 24/28 (85.7%)

New York Rangers -Anaheim Mighty Ducks 3-4 (0-1, 1-2, 2-1)
18 200
Gól: Lefebvre (Nedved, Leetch) 31:04, Fleury (Kamenszkij) 50:10, Hlavac (ee., Nedved, York) 59:03 ill. McInnis (ee., Kariya, Tverdovszkij) 10:39, Kariya (Selänne, Tyitov) 29:05, Nazarov (Kohn) 29:37, Leclerc (Havelid, Cullen) 52:19
Lövések: 28 (2+13+13) ill. 29 (9+8+12)
Emberelőny: 4/1 ill. 4/1
Kapusok: McLean 25/29 (86.2%) ill. Roussel 25/28 (89.2%)