Judit

Söprésre készül a Flyers

2000.12.15. 14:53
Hiába védett ezúttal szenzációsan Dominik Hasek, a Buffalo hazai pályán is vereséget szenvedett a Philadelphiától, melynek már csak egy siker kell a továbbjutáshoz. A hétvége meglepetését a San Jose okozta, a kaliforniaiak az Elnök-kupa győztes St. Louis otthonában diadalmaskodtak.
Doug Weight: mesterhármas
Keleten egyre inkább tisztulni látszik a kép, az alapszakaszban előrébb végzett csapatok magabiztosan menetelnek a konferencia-elődöntők felé. Szombaton a Toronto ismét megnyerte a kanadai rangadót, elég volt bő tíz perc száguldás a második harmad elején, és az Ottawa összeomlott. Vasárnap már nehezebb dolga volt a győzteseknek. A New Jersey az első húsz perc után még vesztésre állt a Florida ellen, de a második harmad első percében Scott Niedermayer emberhátrányból lőtt gólja visszahozta a hazai reményeket, Scott Stevens pedig a harmadik harmad elején mattolta Vernon kapust. Buffaloban már a harmadik felvonásához érkezett a Sabres és a Flyers különmeccse. A tavaly nagydöntőt játszóm hazaiaknak a vasárnapi mérkőzésen mindenképp győzniük kellett volna, hogy megmaradjanak továbbjutási esélyeik. A Philly azonban remekül megszervezte a védekezését (összesen 17 lövést engedélyezett a hazaiaknak), elöl pedig LeClair és Recchi révén kétszer is eredményes tudott lenni. A Flyers nek már csak egy mérkőzés hiányzik a söpréshez (továbbjutás 4-0-val), de nem lesz könnyű dolga, hisz a negyedik mérkőzést is Buffaloban rendezik.

Nyugaton botlottak az esélyesebb csapatok. Bár a Colorado szombaton ismét simán győzött a Phoenix ellen, a vasárnapi meccseken már borult a papírforma. Az alapszakasz győztes St. Louist saját pályáján leckéztette meg a San Jose, míg a tavalyi bajnok Dallas Edmontonban csúszott el az Olajon, köszönhetően Doug Weight mesterhármasának. A vereség inkább a Blues számára okozhat gondokat, hisz a következő két találkozóra Kaliforniában kerül sor, a Dallas viszont összesítésben még mindig vezet.

Jegyzőkönyv

Szombati mérkőzések:
Keleti főcsoport:
Toronto Maple Leafs - Ottawa Senators 5-1 (0-0, 4-1, 1-0)
Gól: Tucker (Juskevics, Kaberle) 20:46, Sundin (Höglund, Markov) 21:28, Thomas (Sundin, Kaberle) 23:49, Thomas (Höglund) 32:46, Berjozin (Koroljov, Valk) 45:36 ill. Salo (emberelőny, Alfredsson, Prospal) 39:05
Kapusok: Joseph 30/29 ill. Barrasso 25/20
Lövések: 25 (8+18+5) ill. 30 (10+11+9)
Emberelőny: 4/0 ill. 5/1
Az állás: 2-0

Nyugati főcsoport:
St. Louis Blues - San Jose Sharks 2-4 (1-1, 0-0, 1-3)
Gól: Reasoner (ee., Young, Pronger) 9:54, Richer (Conroy, MacInnis) 48:35 ill. Suter (ee., eladott korong) 17:10, Marchment (Koroljuk) 43:07, Ricci (ee., Nolan, Suter) 54:18, Nolan (üres kapu, e.k..) 58:57
Turek 18/15 ill. Shields 20/18
Lövések: 20 (4+7+9) ill. 19 (6+5+8)
Emberelőny: 5/1 ill. 9/2
Az állás: 1-1

Colorado Avalanche - Phoenix Coyotes 3-1 (2-0, 1-1, 0-0)
Gól: Drury (ee., Hejduk, Bourque) 3:31, Tanguay (ee., Ozolins, Andreychuk) 4:27, Hejduk (ee., Forsberg, Sakic) 29:32 ill. Hogue (Renberg, Letowski) 25:42
Kapusok: Roy 26/25 ill. Burke 35/32
Lövések: 35 (15+9+11) ill. 26 (10+8+8)
Emberelőny: 9/3 ill. 3/0

Vasárnapi mérkőzések:

New Jersey Devils - Florida Panthers 2-1 (0-1, 1-0, 1-0)
Gól: S. Niedermayer (emberhátrány, Madden, Stevens) 20:56, Stevens (Madden) 43:42 ill. Sillinger (Bure) 14:45
Kapusok: Brodeur 23/22 ill. Vernon 28/26
Lövések: 28 (13+12+3) ill. 23 (9+9+5)
Emberelőny: 6/0 ill. 6/0

Buffalo Sabres - Philadelphia Flyers 0-2 (0-1, 0-0, 0-1)
Gól: LeClair (ee., Gagne, Primeau) 15:30, Recchi (ü.k., Therien) 19:22
Hasek 26/25 ill. Boucher 17/17
Lövések: 17 (5+6+6) ill. 27 (9+12+6)
Emberelőny: 3/0 ill. 6/1
Az állás: 0-3

Edmonton Oilers - Dallas Stars 5-2 (3-0, 2-2, 0-0)
Gól: Weight (Cleary, Guerin) 8:40, Dowd (Niinimaa) 9:56, Weight (ee., Murray, Tyitov) 17:00, Smyth (eh., Moreau) 21:16, Weight (ee., Guerin, Hamrlik) 26:13 ill. Morrow (ee., Sydor, Hatcher) 22:32, Modano (Langenbrunner) 30:59
Kapusok: Salo 28/26 ill. Belfour 38/33
Lövések: 38 (22+11+5) ill. 28 (7+9+12)
Emberelőny: 7/2 ill. 9/1