Nem adja fel a Buffalo

2000.12.15. 14:53
Nem sikerült lenulláznia a Sabres-t a Philadelphiának. A tavalyi nagydöntős Buffalo hosszabbításban gyűrte le a Flyers-et, s ezzel életben tartotta - igencsak csekély - továbbjutási esélyeit.
Megszakadt Brian Boucher nagy sorozata
Pedig a második harmad végén úgy tűnt, hogy ismét csak az erő diadalmaskodik, hisz a Philly 0-2-ről állt fel alig öt perc alatt. A mérkőzés első felét ugyanis a Szablyák uralták, kétszer is a harmad kezdetén vették be Brian Boucher kapuját, míg a túloldalon Dominik Hasek lehúzta a rolót. Az utolsó harmad gól nélküli, óriási csatát hozott, a Flyers nyugodtabban játszott, hisz nekik belefért a vereség. A hosszabbítás ötödik percében aztán jött Stu Barnes, aki James Patrick korongját vágta Boucher ketrecébe, s ezzel megmentette csapatát a szégyentől, a nyert meccs nélküli búcsútól. A folytatás csütörtökön Philadelphiában.

Hatalmas tűzijátékot rendezett a New Jersey Floridában. A Devils majd' kétszer annyit lőtt kapura, mint a hazaiak, és ebből kétszer annyi gól született. Na, nem kell gólszüretre gondolni, a 2-1-es vendégsiker azonban megérdemelt. Az Ördögök fölénye a második harmadban domborodott ki (ekkor még a Párducok vezettek), hisz ebben a periódusban 19 kapura zúdított bombájukra csak egyetlen kósza válasz érkezett. Sikerével a Devils is a söprés kapujába érkezett, de nehéz dolga lesz, ugyanis a következő találkozóra is Floridában kerül sor.

Visszavágott a vasárnapi elszenvedett vereségért a címvédő. A dallasiak ráadásul Edmontonban tudták legyőzni az Olajosokat, s ezzel a továbbjutás karnyújtásnyi közelségbe került számukra - a következő mérkőzésnek a Stars ad otthont. A mérkőzés úgy indult, hogy a vendégek gólzáporos győzelmet aratnak, hisz a hatodik percben 48 másodperc alatt kétszer is betaláltak Tommy Salo kapujába. A duplázásra Bill Guerinnek két és fél perc kellett (a 10. és a 12. perc között), így az első harmad döntetlennel zárult. A második harmad első percében Mike Modano lepte meg a finn portást, de ismét jött Guerin és egyenlített - mesterhármas!!! A harmadik harmadban Guy Carbonneau újra vezetéshez juttatta a Csillagokat, és erre már nem tudtak válaszolni a hazaiak.

Jegyzőkönyv

Keddi mérkőzések:

Keleti főcsoport:
Buffalo Sabres - Philadelphia Flyers 3-2 (1-0, 1-2, 0-0, 1-0) hosszabbítás után
Gól: Brown (emberelőny, Satan, Woolley) 2:39, Satan (Ward, Brown) 21:03, Barnes (Patrick, Sanderson) 64:42 ill. Tocchet (ee., Recchi, White) 33:55, Primeau (Recchi, Desjardins) 38:25
Kapusok: Hasek 28/26 ill. Boucher 34/31
Lövések: 34 (13+9+9+3) ill. 28 (5+13+8+2)
Emberelőny: 6/1 ill. 6/1

Florida Panthers - New Jersey Devils 1-2 (1-0, 0-1, 0-1) Gól: Whitney (Sillinger, Bure) 9:19 ill. Mogilnij (ee., Rafalski, Stevens) 36:25, Rafalski (Holik) 43:11
Kapusok: Vernon 40/38 ill. Brodeur 22/21
Lövések: 22 (6+1+15) ill. 40 (12+19+9)
Emberelőny: 3/0 ill. 5/1

Nyugati főcsoport:
Edmonton Oilers - Dallas Stars 3-4 (2-2, 1-1, 0-1)
Gól: Guerin (ee., Poti, Weight) 9:19, Guerin (Niinimaa) 11:43, Guerin (Dowd, Weight) 38:06 ill. Hull (Thornton) 5:02, Matvichuk (Gavey) 5:50, Modano (Hull, Morrow) 20:52, Carbonneau (Muller, Keane) 45:01
Kapusok: Salo 24/20 ill. Belfour 18/15
Lövések: 18 (8+8+2) ill. 24 (9+7+8)
Emberelőny: 7/1 ill. 4/0