A Toronto is továbblépett

2000.12.15. 14:53
Kialakult az elődöntő párosítása a Keleti főcsoportban. A Toronto - a párharc során először - idegenben tudott győzni, ezzel meg is szerezte a továbbjutáshoz szükséges negyedik győzelmet. A továbbiakban a Philadelphia a Pittsburgh-gel, míg a Toronto a New Jerseyvel harcol a konferenciadöntőbe jutásért.

Wendell Clark
Első rájátszásbeli gólja elődöntőt ért
Pedig úgy tűnt, hogy Ottawában folytatódik a hagyomány, és ezúttal is a hazai csapat diadalmaskodik. A második harmad elején már 2-0-ra vezettek a Szenátorok, de - az előző mérkőzést duplájával eldöntő - Steve Thomas gólja beindította a Juharlevelesek mgépezetét: alig hat perc leforgása alatt megfordították a találkozó állását, sőt, a harmad végére megnyugtató, kétgólos előnyre tettek szert.

Az utolsó felvonásban az Ottawa mindent megpróbált, de a szenzációs napot kifogó Curtis Joseph eszén nem tudtak túljárni. A mérkőzést és a párharcot a Toronto nyerte 4-2-re.

Jegyzőkönyv

Hétfői mérkőzés:
Keleti főcsoport:
Ottawa Senators - Toronto Maple Leafs 2-4 (1-0, 1-4, 0-0)
Gól: Juneau (McEachern) 3:45, Kravcsuk (Prospal, Salo) 23:59 ill. Thomas (eladott korong) 24:11, Sundin (Thomas, Höglund) 27:16, Berjozin (Markov, Hrisztics) 30:40, Clark (Cross) 38:47
Kapusok: Barrasso 24/20 ill. Joseph 38/36
Lövések: 38 (8+17+13) ill. 24 (4+13+7)
Emberelőny: 4/0 ill. 4/0