Egy tizeddel a vége előtt nyert a kosárdöntőn a Kaposvár

2001.05.22. 19:50
Nagy volt a tétje a férfi kosárlabda-bajnokság döntőjének ötödik mérkőzésén, hiszen ha a Paks győzne Kaposváron, akkor a hatodik meccsen hazai környezetben játszhat a bajnoki címért. A Kaposvár persze hazai pályán jóval esélyesebb volt, és végül nem is borult fel a papírforma, fantasztikus és nem utolsósorban eredményes végjátékának köszönhetően - pokoli izgalmak közepette - nyert a Kaposvár.
Az első kosarat a vendégek szerezték, de pillanatok alatt fordítottak a hazaiak. Az Atomerőmű azonban magához ragadta a kezdeményezést, csakúgy, mint a legutóbbi kaposvári mérkőzésen. Előnyhöz jutottak, 10-7-re vezettek. Ezek után viszont ismét fordulat következett a játékban, a Paks tíz pontnál leragadt, képtelen voltak a gyűrűbe találni.

A Kaposvár ezt a rövidzárlatot maximálisan kihasználta, 20-10-re vezetett. Ekkor a Paks szedte össze magát, szűkítettek a hátrányon, ám az első negyed végére megint "feltámadt" Földi Sándor legénysége, és hét ponttal vezettek.

A második negyedben aztán még jobban rákapcsolt a Kaposvár, távoli dobásai is pontosak voltak, és tíz pont fölé tornászták előnyüket. A Paks azonban igyekezett tartani lépést, a negyed vége felé megint felzárkóztak, a kissé könnyelműen játszó hazaiak már csupán négy ponttal vezettek a félidőben.

Hiába vezetett már 15 ponttal is a Kaposvár, a Paks fordított

Az első két meccsen az volt jellemző a bajnoki döntőre, hogy nagyobb különbségű győzelmeket aratnak a riválisok, azóta viszont váltás történt, és a félidőben - 46-42-es hazai vezetésnél - is úgy látszott, hogy ez a meccs sem lesz sima.

A folytatásban azonban állva maradt az Atom, négy percig nem találtak a kosárba, ebből adódóan Nunnery és Halimics vezetésével meglépett a Kaposvár. Ismét tíz fölé tornászták az előnyüket, mi több, nemsokára a legnagyobb különbség alakult ki a két rivális között: 15 pont. A Kaposvár kevesebbet hibázott, az Atom olykor kapkodott, így nem lehetett csodálkozni azon, hogy a negyed végére immár 13 pont a hazaiak előnye.

Halimics 31 pontja és Szőke nyugodtsága döntött

A zárónegyedben aztán izgalmas fordulat állt be a játékba. Amire senki sem számított, pontos és kitartó pontgyűjtés során a játékot felpörgető Paks felzárkózott, és négy perccel a vége előtt át is vette a vezetést! Fodor Péter tanítványai jól játszottak ebben az időszakban, különösen a két amerikai volt elemében. Ám még mindig nem volt vége.

Hiába vezetett öt ponttal a Paks, nem sokkal a vége egyenlő lett! Halimics, a meccs hőse, miután bedobta 31. pontját is - kevesebb, mint egy perc alatt ért el hatot -, egalizálta az állást(89-89). A vége előtt azonban mégsem ő, hanem Szőke döntött. Egy tizedmásodperccel a záró dudaszó előtt betalált a kosárba - Nunnery végigvezette a labdát a pályán és remek passzt adott -, ez a dupla pedig azt jelentette, hogy elképesztő izgalmak közepette hozta hazai meccsét a Kaposvár és ezáltal összesítésben 3-2-re vezet.

Jegyzőkönyv:
Kaposvári Klíma-Vill-Purina KK - Atomerőmű SE 91-89 (25-18, 21-24, 22-13, 23-34)
Kaposvár, 1500 néző, V: dr. Valovics, dr. Vígh
aposvári Klíma-Vill-Purina KK:a R., Halimics 33/21, Nunnery 23/6, Gémes 6, Ivkovics 6, csere: Simon 8, Szőke 7/3, Filipovics 8/3, Bencze
Erőmű SE: Fodor M., Davis 27/6, Madison 26/6, Mészáros Z. 14/12, Czigler 6,
csere: Jurgilas 4, Érsek, Rajkó Zs. 12