Kovács Ágnes bronzérmes száz mellen

2001.07.23. 14:30
Kovács Ágnes a százméteres mellúszás döntőjében 1.08.96 perces időeredménnyel bronzérmet szerzett a fukuokai úszó világbajnokságon. Győzött a kínai Luo 1.07.18 perccel, míg második az ausztrál Leisel Jones, 1.07.96 perccel.
Kovács Ágnes
Bizakodással várhattuk a százméteres női mellúszás fináléját, hiszen a magyar induló, Kovács Ágnes kiválón szerepelt az elő-és középfutamokban egyaránt. A vasárnap délelőtti első megmérettetésen 1.08.98 perccel a negyedik legjobb időt érte el. A középfutamban még tovább javított időeredményén, és 1.08.02 perccel mind futamában, mind pedig az összesítésben második lett a kínai Lu mögött. Összehasonlításképp: Kovács az olimpia döntőjében hét századdal gyengébb időt úszott. A számokból túlzott következtetéseket levonni persze aligha érdemes, mivel az ellenfelek is inkább a döntőre spóroltak erejükkel.

Ellenfelekből nem volt hiány, hiszen igazán parádés mezőny gyűlt össze rajtnál. A négyes pályán az előfutamok legjobbja, a kínai Luo, a hetes pályán Sydney olimpiai bajnoka, az amerikai Megan Quann indult. Éremért szállt vízbe az ugyanott ezüstérmet nyerő, ausztrál Leisel Jones, a világbajnoki cím védője, Kristy Kovall, az olimpiai negyedik dél-afrikai, Sarah Powe és az új "tinisztár", az oszrák Mirna Lukic.

A döntőben Ági önmagához képest jól rajtolt, bár még így is elmaradt a legjobbaktól. 25 méternél utolérte a vezetőket, innentől kezdve együtt haladt a mezőnnyel. A kínai Luo rögtön a kezdés után az élre állt, és a táv végéig már nem is engedte ki kezéből a vezetést. Kovács Ági a fordulónál 3-4. helyen állt, 75 méternél már biztosan harmadik volt, végül 1.08.50 perccel ért célba, ami bronzérmet jelentett számára. A győztes kínai mögött második helyen az ausztrál Jones ért célba, a két amerikai klasszisnak ezúttal nem jutot érem.