Jordan ismét brillírozott

2001.11.04. 16:43
Az NBA legutóbbi játéknapjának rangadóján a húsz pontot szerző Michael Jordan vezérletével a Washington Wizards legyőzte a tavalyi nagydöntős, Philadelphia 76ers csapatát. A Philadelphia alaposan megérezte a tavalyi szezon legjobbjának, Allen Iversonnak a hiányát, mivel sorrendben harmadik vereségüket szenvedte el.
Egyre több kétkedő kezdi belátni, hogy tévedett Michael Jordan visszatérésével kapcsolatban. A hatszoros NBA-bajnok ezúttal 20 ponttal segítette a Washington Wizards csapatát a Philadelphia 76ers ellen 90-76-ra megnyert mérkőzésen az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapján.

Pedig rosszul indult a házigazda fővárosiak számára a mérkőzés, hiszen a vendégek az első negyed után kilencpontos előnyre tettek szert (18-27). A második periódusban már jobban ment a Wizardsnak, ha csak egy pontocskával is, de sikerült közelebb kerülniük vetélytársukhoz (35-43).

A Jordan vezérelte alakulat a harmadik negyedben már valósággal szárnyalt, különösen Richard Hamilton volt elemében, aki végelszámolásban 29 pontig jutott. "Air Jordan" nem csak a pontgyártásban jeleskedett, hanem társai kiszolgálásában is: kilenc asszisztja messze a legjobb volt a mezőnyben. Ezt a szakaszt 29-13-ra nyerték Jordanék, és mérkőzésen is átvették a vezetést (64-56). A hajrában tovább növelte előnyét a házigazda, és végül 90-76-ra nyert.

A vendég Philadelphián alaposan meglátszott a tavalyi év legértékesebb játékosának választott Iversonnak a hiánya. Hiába dobott Claxton egymaga 22 pontot, ez is kevés volt az üdvösséghez - a tavalyi NBA-döntős 76ers idei harmadik verségét könyvelhette el.