Mandula és Sávolt is továbbjutott

2002.01.15. 11:11
Az ausztrál nyílt teniszbajnokság második napján ötven százalékosra sikeredett a mieink mérlege, hiszen Mandula Petra két, Sávolt Attila pedig öt nehéz játszmában jutott tovább. Kuti Kis Rita és Gubacsi Zsófia ellenben vereséget szenvedett. A nap szenzációját a világranglista vezetője, az ausztrál Llyeton Hewitt szolgáltatta, aki a hazai publikum nagy szomorúságára simán kiesett.
Mandula Petra számára tavalyi párizsi negyeddöntőjének köszönhetően úgy indult az év, mint még soha, a hatvanadik hely környékén tanyázott. Ez a pozíció egyszersmind azt is jelenti, hogy valamennyi Grand Slam-en a főtáblára kerül, a helyzete azonban korántsem könnyű, hiszen neki rendre pontokat - győzelmeket - kell gyűjtenie, hogy állandósíthassa a helyét.

Tanasugarn a következő ellenfél

Mandula Petra
A főpróbája jól sikerült a melbourne-i torna előtt, hiszen a harmadik fordulóba jutott, viszont sérüléssel kínlódott. A sorsolása nem volt rossznak mondható, hiszen a német Barnát már többször legyőzte. Szerencsére ezúttal sem tört meg a jó sorozata, és két nem könnyű 6:4-es szettben felülmúlta ellenfelét. Jóllehet 0:3-mal kezdett. A második játszmában pedig a legjobbkor a hetedik gémnél vette el ellenfele adogatását.

A következő körben a thaiföldi Tamarine Tanasugarnnal csap össze a magyar hölgy. Helyzete nem reménytelen, de Tanasugarn a torna huszonötödik kiemeltje, és ez a felület nagyon fekszik neki, salakon sebezhetőbb.

Elfogyott Kuti Kis ereje

Kuti Kis Rita számára ez az év - a tavalyi rossz zárás után - alighanem azzal telik, hogy minden igyekezetét latba vesse annak érdekében, hogy megtartsa előkelő helyezését, de a szakemberek szerint nem lesz könnyű dolga. Elsősorban állandó súlyproblémái miatt, másrészt, ő a tipikus edzőfaló versenyző, hiszen rendre másik trénerrel kezdi a munkát.

Kuti Kis sajnos ezúttal sem cáfolt rá az előzetes várakozásokra, és a görög Danilidu ellen ugyan megnyerte az első játszmát, a másodikat a rövidítésben elbukta, és csakúgy, mint az US Openen a harmadik szettet nem bírta erővel, és kikapott, de most végre nem omlott össze.

Sávolt jól koncentrált a döntő szettben

Gubacsi Zsófiától szép eredmény lett volna az ausztrál Pratt elleni a továbbjutás, hiszen a huszonegy éves magyar lány nincs a százban, míg Pratt az ötvenhetedik. Gubacsi meg is próbált mindent annak érdekében, hogy vele is számoljunk a második körben, de a harmadik szettben ő is alulmaradt.(6:7, 6:2, 6:3)

Egyetlen férfi játékosunk, Sávolt Attila idén bizonyíthatja, hogy már nem csak salakon, hanem más borításon is felnőtt a legjobbnak közé. Első lépésként nem is kapott nehéz ellenfelet a selejtezőből felkerült francia Patience (272.)személyében. Sávolt a kilencvenharmadik a ranglistán, és teljesítette is a papírformát, mégha nem is könnyen.

Végül az ő akarata érvényesült a döntő szettben, ez pedig egyszersmind azt is jelentette, hogy Roger Federerrel mérheti össze erejét csütörtökön. Federer a tizenegyedik kiemelt, és legnagyobb eredményét tavaly Wimbledonban érte el, a hétszeres győztes Pete Sampras ellen bizonyult jobbnak.

Hewitt álomszerű kezdés után esett ki

És végül a nap legnagyobb szenzációjáról. Az ausztrálok úgy vágtak neki a tornának, hogy talán most huszonhét év után ismét hazai győztest ünnepelhetnek, hiszen Hewitt első a világranglistán, és megnyerte az US Opent. Nem is kapott kezdésként nehéz riválist, a spanyol Martin azonban megtréfálta.

Hewitt álomszerűen kezdett, 6:1-re nyerte az első szettet, ezek után azonban hullámvölgybe került, alulmúlta önmagát, és esélye sem volt a győzelemre, noha a negyedik szettben már megmutatta igazi arcát. Ezzel együtt elbúcsúzott a tornától.

Kurnyikova sincs már versenyben

Távirati stílusban a többi meccsről. A rajongók nagy bánatára a szépséges orosz Kurnyikova vereséggel tért vissza a Grand Slamekre, a belga Henin jobb volt nála. Amúgy a női torna a papírforma jegyében zajlik, mindössze két kiemelt búcsúzott.

A férfiaknál továbbment Szafin, Sampras, Hass és Lapentti, Santoro és Gambill azonban már nincs versenyben. A férfi verseny igencsak nyílt lesz a végső sikert illetően, hiszen az első két kiemelt már elbúcsúzott.

Szugijama (japán, 24.)-McQuillan (ausztrál) 6:7 (7-9), 6:3, 6:3
Martinez (spanyol)-Krasznoruckaja (orosz, 33.) 3:6, 6:3, 2:0-nál az orosz feladta
Mauresmo (francia, 7.)-Lee (tajvani) 6:1, 6:0
Panova (orosz, 29.)-Molik (ausztrál) 1:6, 6:3, 10:8
Weingartner (német)-Montolio (spanyol, 19.) 6:3, 6:3
Gagliardi (svájci)-Lihovceva (orosz, 30.) 6:1, 6:7 (7-9), 8:6