Mária
-6 °C

Hewitt Wimbledon bajnoka

2002.07.07. 19:16
A világelső ausztrál Lleyton Hewitt megerőltetés nélkül, egy óra ötvenhét perc alatt 6:1, 6:3, 6:2-re nyerte a wimbledoni Grand Slam tenisztorna fináléját az argentin Nalbandian ellen. A huszonegy éves ausztrál a torna során mindössze két szettet veszített, győzelme megérdemelt.
Sokan megijedtek, amikor az angol nemzetközi teniszbajnokság előtt az egyik előversenyt gyomorbántalmakra hivatkozva feladta az ausztrál Lleyton Hewitt. Mindez azonban nem szegte a kedvét - korántsem volt akkora a baj, mint amekkorát sejteni lehetett -, keményen készült a viadalra, és meg is lett az eredménye.

Az elődöntőben is brillírozott Hewitt

A világelső Hewitt elképesztő formában játszott mindvégig, csupán a holland Schalken elleni negyeddöntőben ingott meg némiképp, amikor 2-0-s vezetése után egyenlített riválisa, a döntő szettben azonban már nem hagyta magát Hewitt.

Az elődöntőben már nagyon koncentrált a brit Henman ellen, aki ugyan negyedszerre is bejutott a négybe, a továbblépés viszont ezúttal sem sikerült. Hewitt fantasztikusan fogadott, az alapvonalról nagyon jól mozgatta ellenfelét, és a hálónál is igen magabiztos volt, három szettben intézte el őt is.

525 ezer font az ausztrál jutalma

Ezeket a tulajdonságait a döntőben is kamatoztatta, és az ötszettes csatákon túlesett Nalbandian - Malisse-t és Lapenttit is így verte - korán megtapasztalhatta, hogy Hewitt még nagy falat a számára. A végeredményből is ez derül ki: 6:1, 6:3, 6:2. A 28. kiemelt argentin először látogatott az All England Clubba, és elsőre igen figyelemre méltó teljesítmény, amit elért.

Hewitt második Grand Slam-győzelmét érte el, először a tavalyi US Openen nyert. A siker után a világranglista első helyére ugrott, ám kisebb hullámvölgybe került, bárányhimlős lett, és az ausztrál bajnokságon nagy meglepetésre már az első fordulóban kiesett. Sikeréért 525 ezer fontot tehetett zsebre.