Árpád
9 °C

Mandula továbbjutott az US Openen

2002.08.27. 09:12
A világranglista 88. helyén rangsorolt Mandula Petra a harmadik szettben mutatott remek játékának köszönhetően 4:6, 6:4, 6:2 arányban verte a holland Oremanst, és a második fordulóba jutott. Következő ellenfele az egykori világelső, jelenleg a negyedik kiemelt Lindsay Davenport lesz.
A legjobban jegyzett magyar teniszezőnő tizenegyedszer játszik Grand Slam tornán, és arra készült, hogy végre megszerezze első győzelmét az amerikai nyílt teniszbajnokságon. Tavaly a világranglista korábbi vezetője, a spanyol Arantxa Sanchez-Vicario ellen hatalmas csatában, a döntő szett rövidítésében kapott ki.

Az első szettben a rutin döntött

Jelenlegi ellenfele, a holland Miriam Oremans tapasztalatáról mindent elmond, hogy ő már tizenegyedszer játszott Flushing Meadowsban. Talán ennek a rutinnak is köszönhette, hogy a nálánál nyolc hellyel jobban rangsorolt Mandula - a magyar hölgy a 88. - ellen meg tudta nyerni az első szettet 6:4-re.

A másodikban Mandula nagyon küzdött, és ennek az akarásnak szerencsére nem lett nyögés a vége, és mivel eggyel többször nyerte ellenfele adogatását, így - ő is 6:4-gyel - egyenlített. A döntő szettben aztán 2:2-ig fej-fej mellett haladtak, ám Petra ezek után ellenállhatatlan volt.

Három gémet nyert zsinórban nullára

Előbb nullára nyerte el ellenfele adogatását, majd a saját szervái közül értékesítette valamennyi. 4:2-re vezetett ily módon, ennyivel azonban nem érte, ismételten nullára vette el Oremans adogatását, ez pedig azt jelentette, hogy a meccsért adogathat.

A saját gémjében aztán némiképp megijedt a lehetőségtől, a holland előnybe került, ám amikor nagyon kellett, Oremans brékpontjánál, háromszor egymás után jó ütést választott, ez pedig egyidejűleg azt jelentette: a második körbe jutott. Következő riválisa az egykori világelső, jelenleg negyedik kiemelt a 193 centis amerikai Lindsay Davenport lesz. Davenport sérülése után remek formába lendült, ezt jelzi, hogy rangos tornákon verekedte magát a fináléba.

Sávolt feladta

A legelőkelőbben rangsorolt férfi játékosunk, a világranglista 68. helyezettje, Sávolt Attila a fehérorosz - 32. kiemelt - Mirnyij ellen játszott, és miután a rövidítésben elveszítette az első szettet és 7:5-re a másodikat, a harmadik játszma elején az addig is fájós könyöke nem bírta, így feladni kényszerült a tornát.

Az első nap komolyabb meglepetések nélkül zajlott le, már nem is meglepő, hogy Kurnyikova tartotta idei jó szokását, és megint az első fordulóban búcsúzott. Legyőzője, az indonéz Widjaja volt, aki ugyan megnyerte a juniorok között idén a Roland Garrost, simán kellett volna vernie. Kurnyikova azonban mindössze egyetlen egyszer volt képes saját adogatójátékának az elnyerésére, és elképesztően sokszor hibázott, a saját felpörgetett iramába rokkant bele. Az volt az ember érzése, hogy minél gyorsabban túl akar lenni a kötelező fellépésen.