Árpád
9 °C

Hat számban már a döntőben a sevillai kajak-kenu vb-n

2002.08.29. 19:02
Az összes kínálkozó lehetőséget kihasználták a magyarok és hat számban már döntősök a sevillai kajak-kenu vb 1000 m-es számaiban. A sikersportág honi legjobbjai a kilenc számból hétben megnyerték előfutamukat.
A kajakosok közül Kovács Katalin, a Szabó Szilvia, Bóta Kinga duó, a férfi és a női négyes, illetve a kenus Kolonics György, s a kvartett biztos szereplője lesz a szombati délelőtti fináléknak. A Vereckei, Veréb kajakos és a Hüttner, Fürdök kenus párra, valamint Borhi Zsomborra vár még a pénteki középdöntő.

Kovács hozta a formáját
- Jó, hogy túl vagyok rajta, nem volt éppen könnyű, mert nagyon lötyögött a víz - mondta a magyarok közül a sevillai kajak-kenu vb-n az 1000 m-es előcsatározások során elsők között döntős rajtjogot szerző kétszeres olimpiai bajnok Kolonics. - Nem hiányzik a pénteki középdöntő, úgyis lesz részem benne 500-on.

A maroknyi, de annál lelkesebb magyar szurkolótábort jócskán lázba hozó részsikerek - a Hüttner, Fürdök kenu-kettes második helyétől eltekintve - jellemezték a páros számokat is: a Szabó Szilvia, Bóta Kinga és a Vereckei Ákos, Veréb Krisztián kajakos duó is nyerte futamát, a hölgyek a célbaérkezés pillanatában azonnal a döntőben érezhették magukat.

A kajak egyesek ott folytatták, ahol a többiek előttük abbahagyták: Kovács Katalin és Borhi Zsombor futamelsősége között azonban annyi különbség volt, hogy előbbi - épp úgy, mint legnagyobb riválisai: a címvédő olasz Josefa Idem és a német Katrin Wagner - máris belapátolta magát a szombati döntőbe, utóbbira viszont vár még egy középdöntő, tekintettel a rendkívül népes, 48(!) fős mezőnyre.

Borhi: Öt-hat esélyes van, köztük én is
Borhi, aki 8 év után ült világbajnokságon újra egyes hajóban állította, hogy nincs az ellenfelei között kimagasló esélyes, öten-hatan pályázhatnak az érmes helyekre. Optimista: szeretne köztük lenni!
- Egyelőre nem érzek semmi különöset, olyan volt, mint minden más verseny - értékelte különleges helyzetét. - Amikor 1994-ben Mexikóvárosban 500-on aranyérmes lettem, az némi meglepetést okozott, mert már akkor is az 1000 számított inkább az erősebb számomnak.

Az első felvonás befejezése a négyeseknek is maradéktalanul sikerült: a Novák, Kozmann, Belicza, Iván kenus, illetve a Kammerer, Storcz, Kökény, Horváth kajakos egység belapátolta magát a fináléba, előbbiek harmadikként, utóbbiak imponáló módon, elsőként.