Kikaptak az amerikaiak a kosárlabda vb-n

2002.09.05. 11:15
Hatalmas meglepetésre indianapolisi férfi kosárlabda-világbajnokság második csoportkörének záró fordulójában vereséget szenvedett a házigazda amerikai csapat. Az amerikaiak - NBA játékosokkal felállva - 58 győztes mérkőzés után kaptak ki, Argentínától. Így már a negyeddöntőben létre jön a sokak által csak a döntőben várt Egyesült Államok-Jugoszlávia összecsapás.
Óriási meglepetést tartogatott az indianapolisi férfi kosárlabda-világbajnokság második csoportkörének záró fordulója: az argentin válogatott legyőzte az elsőszámú esélyesként számon tartott amerikai csapatot. A vereség a hazaiaknak azért lehet különösen fájó, mert ez volt az első, amióta NBA -játékosok szerepelnek az együttesben.

A számolgatás lehetősége ugyanakkor kizárható, mivel a találkozónak komoly tétje volt: előzőleg kiderült ugyanis, hogy a vesztesre a negyeddöntőben a címvédő és egyre jobb formában játszó jugoszlávok várnak.

Az argentinok rendkívül agresszíven és hatékonyan védekeztek, emellett támadásban is eredményesek voltak, így az első negyedet követően 34-21-re vezettek, majd a második kezdetén még növelték is előnyüket (41-23). Az amerikaiak, akik korábban nem is egyszer rosszul kezdték mérkőzéseiket, ezután megpróbáltak felzárkózni és a 29. percben már nem is álltak olyan rosszul, mindössze hét pontos (57-64) hátrányban voltak. A folytatásban viszont ismét az argentinok pillanatai következtek, s ezzel el is dőlt a csata.

Az amerikaiak az NBA -játékosok részvételével 58 sikeres találkozó után szenvedtek vereséget. A jugoszlávok magabiztosan, 32 ponttal győzték le a törököket. Az oroszok ugyanakkor ismét kikaptak, s így lemaradtak a negyeddöntőről.

Eredmények:
E-csoport:
Jugoszlávia-Törökország 110-78
Spanyolország-Brazília 84-67
Puerto Rico-Angola 89-87 - hosszabbítás után

A végeredmény: 1. Puerto Rico 11 pont (510-477), 2. Spanyolország 11 (480-382), 3. Jugoszlávia 10 (552-437), 4. Brazília 10 (552-502), 5. Törökország 8, 6. Angola 7