Kisék váltója tönkrement, de javítható

2003.01.12. 19:18
Az autósoknál a francia Stéphane Peterhansel, Jean-Paul Cottret kettős, a motorosoknál az olasz Fabrizio Meoni nyerte a 25. Dakar Rali 11. szakaszát. A mezőnynek vasárnap a líbiai Szerirből az egyiptomi Szívába kellett eljutnia. A Kis-Czeglédi páros autójának váltója tönkre ment, de a hétfői pihenőnapon minden bizonnyal megjavítják és folytatni tudják a versenyt. Meglepetésre kiesett a verseny 2001-es győztese, a német Jutta Kleinschmidt, míg egy női motorosra bukása nyomán komoly műtét vár.
Nem volt szerencsés napja a Kis/Czeglédi párosnak a 25. Dakar Rali 11. szakaszán. Már túljutottak az első ellenőrzési ponton, amikor a Nissan váltója felmondta a szolgálatot. Végül a csapat kamionja vontatta be őket a célba, ahol a szerelők, Bokor Ferenc Attila és Klement Norbert nekilátnak a javításnak.

Hétfőn pihen a Dakar mezőnye, így lesz elég idejük arra, hogy a keddi rajtig elkészüljenek az autóval, tehát a Technosport Hungary csapata minden bizonnyal folytathatja a versenyt.

Aknára futott egy kamion
Akna robbant a Dakar Rali egyik kamionja alatt. Az osztrák Günter Pichlbauer és Johann Peter Reif, valamint az olasz Arnaldo Nicoli által irányított jármű súlyosan megrongálódott, személyi sérülés azonban nem történt.
A baleset az egyiptomi hatóságok által ellenőrzött területen, a határátlépésre kijelölt mintegy 30 méter széles sávban történt. Korábban számos versenyző haladt át ugyanezen a helyen.
A robbanás után a területet biztonsági okokból lezárták, így a mintegy 60 Líbiában rekedt jármű személyzetének valószínűleg ott kell töltenie az éjszakát.

A Palik László, Darázsi Gábor (Toyota) kettős a 61. helyen ért célba, így összetettben az 57. helyen állnak. A Jakab-Fenesi duó péntek este a szervizkamion megérkezett, de mintegy három órás szerelés után belátták, hogy az olajpumpa hibája miatt eltört hajtókart és megrongálódott főtengelyt nem tudják kicserélni, tartalék motorjuk nem volt - a motorcserét a szabályok egyébként is tiltják - ezért feladták a versenyt.

Kiesett a 2001-es győztes

Motorhiba miatt feladni kényszerült a 25. Dakar Ralit a viadal 2001-es győztese, a tavalyi második német Jutta Kleinschmidt. A Volkswagennel induló kölni versenyző - aki a nők közül egyedülálló módon tudta megnyerni a sivatagi száguldást - a 11. szakasz második ellenőrző pontja előtt tíz kilométerrel állt meg. A hibát egyelőre nem sikerült kideríteni. Kleinschmidt összetettben a negyedik helyen állt az autósok között.

Női motoros súlyos sérülése

A 11. szakaszon nagyot bukott, így műtét vár Patsy Quickre, a 25. Dakar Rali két női motorosának egyikére. A 37 éves brit versenyző 42 kilométerrel a rajt után vesztette el uralmát gépe felett. A balesetet követően azonnal a szívai kórházba szállították, ahol az első orvosi vizsgálat kiderítette, hogy megrepedt a lépe, s hamarosan meg kell operálni.