Csak Mandula jutott tovább az Australian Openen

2003.01.14. 09:59
Mandula Petra győzött, míg Czink Melinda és Kapros Anikó kikapott az 1. fordulóban az ausztrál nyílt teniszbajnokságon. A világranglistán legelőkelőbb helyen szereplő magyar teniszezőre a második körben a negyedik helyen kiemelt belga Clijsters vár.
Czink Melinda
Fotó: William West
A világranglista 98. helyén álló Mandulát csak az első szettben tudta megszorítani a horvát Silvija Talaja (85.), utána már egyértelműen a magyar játékos akarata érvényesült. A francia nyílt bajnokság 2001-es negyeddöntőse 30, míg ellenfele 15 nyerő ütéssel vétette észre magát, s mint később kiderült, ez döntőnek bizonyult. Mandulára a folytatásban a 4. helyen kiemelt Kim Clijsters vár, aki az első körben 62 perc alatt nyert az amerikai Samantha Reeves ellen. A 32 közé jutásért így megismétlődik a 2001-es francia nyílt teniszbajnokság negyeddöntője, akkor 6:1, 6:3-ra a belga klasszis győzött.

A selejtezőből érkező Czink Melinda (159.) remekül teniszezett a 10. helyen kiemelt amerikai Chanda Rubinnal szemben. Végig partiban volt jóval nevesebvb riválisával szemben és csak az önhibák közötti különbség (29-21 a magyar "javára") miatt nem sikerült még szorosabb meccset játszania.

Ugyanez már nem mondható el Kapros Anikóról (109.), mindössze 45 perc alatt kapott ki az olasz Rita Grandétól (48.). Ez azért is fájó a 2000-ben ugyanitt a juniorok versenyét megnyerő magyar versenyzőtől, mert az előzetes várakozásoknál, még saját maga is bízott a meglepetésben.

A magyarok eredményei: (a 64 közé jutásért):
női egyes:
Mandula Petra-Talaja (horvát) 7:5, 6:1
Rubin (amerikai, 10.)-Czink Melinda 6:4, 7:5
Grande (olasz)-Kapros Anikó 6:0, 6:1

A kiemeltek hozták a számukra kötelezőt, mindössze a 15. helyen kiemelt spanyol Alex Corretja kapott ki honfitársától, a világranglista 62. helyén álló Feliciano Lopeztől a férfi torna 1. körében. A nap "rangadójaként számon tartott Kuerten-Arazi összecsapáson a brazil három játszmában diadalmaskodott.

Gonzalez (chilei, 13.)-Varlet (francia) 6:2, 3:6, 4:6, 6:3, 6:4
El-Ajnaui (marokkói, 18.)-Gimelstob (amerikai) 2:6, 4:6, 6:4, 1:0-nál Gimelstob feladta
Vinciguerra (svéd)-Koubek (osztrák, 32.) 6:4, 6:4, 6:1
Lopez (spanyol)-Corretja (spanyol, 15.) 6:7 (3-7), 7:6 (11-9), 7:6 (8-6), 6:3
Novak (cseh, 7.)-Spadea (amerikai) 6:2, 2:6 6:2 7:6 (7-3)
Juzsnyij (orosz, 25.)-Gasquet (francia) 3:6, 6:0, 6:1, 6:4
Kuerten (brazil, 30.)-Arazi (marokkói) 6:4, 7:6 (10-8), 6:3