Továbbjutott a Fradi kézicsapata a Bajnokok Ligájában

2003.02.16. 20:34
Bejutott a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe a tavalyi finalista Ferencváros, miután a B-csoport ötödik fordulójában biztosan győzte le a vendég norvég Nordstrand Oslót.
A Ferencváros már az utolsó forduló előtt bebiztosíthatta továbbjutását, ehhez pontot kellett szereznie a vasárnapi rivális ellen. A hazaiak esélyét növelte, hogy a nyitó körben, január 4-én a norvég fővárosban is nyertek, 33-31-re.

Bátran kezdett a Nordstrand, sokáig vezetett, de ez az állapot csak addig tartott, amíg a vendéglátók meg nem nyugodtak. A 20. perctől már az FTC irányított, megszakítás nélkül hat gólt dobott, és megnyugtató előnyt szerzett.

A második félidőben folytatódott a jó sorozat, és a 41. percre 24-14-re elhúztak a magyarok. Bár a folytatásban a cserék jutottak szóhoz, a különbség így is nőtt. Az első negyedórát leszámítva remekelt a Ferencváros, és ilyen arányban is megérdemelten nyert. A csoport másik mérkőzésén: Viborg (dán)-Leipzig (német) 32-25 (17-7)

Németh András csapata a záró fordulóban a dán együttest fogadja jövő vasárnap 18 órakor. A csoportelsőséghez legalább kilenc góllal kell nyerni, máskülönben a második helyen lép tovább a zöld-fehér gárda. A márciusi negyeddöntőben első hely esetén a spanyol L,Eliana Valencia, második pozíció elérésekor az orosz Lada Toljatti következik.

Jegyzőkönyv:
Női BL, B-csoport, 5. forduló:
Ferencváros-Nordstrand Oslo (norvég) 35-22 (17-10)
góldobók: Farkas 9/7, Mravikova 5, Lőwy 5/1, Siti 4, Uhrakova, Benyáts 3-3, Barna 2, Tóth, Kirsner, Pádár I., Kovács 1-1, illetve Polozova 6/4, Hinkel 4/1, Gustad 3, Sörlie, Hovind, Aarstad 2-2, Sandve, Fagerhus, Kristiansen 1-1.
Az állás az 5. forduló után: 1. Viborg 8 pont (146-123), 2. Ferencváros 8 (160-141), 3. Nordstrand 2 (121-140), 4. HC Leipzig 2 (131-154)