Vilma
-7 °C

Egy nyerő, egy bukó

2003.03.09. 22:10
Tíz góllal, fölényes nyert a Veszprém a dán Kolding ellen és (összesítésben hatgólos győzelmmel) bejutott a férfi kézilabda Bajnokok Ligája elődöntőjébe. A Szeged viszont a hazai visszávágon is kikapott a német Lemgótól, és kiesett a KEK-ből.
Jól kezdett a Veszprém, de a 25. percig kellett várni, hogy ledolgozza a dánok odavágon szerzett négygólos előnyét (16-12). A fegyelmezetten védekező Kolding játékosai nagyszerűen semlegesítették a BL gólkirályi címére esélyes Dzombát, azonban nem tudtak mit kezdeni Joviccsal és a társait kitunően mozgató, góleros Élessel.

A szünet után komolyan felpörgött a Veszprém: a 33. percben már hét gól (22-15) volt az előny. A Kolding egyre többet hibázott, a haziak viszont elsősorban a sérülten is zseniális Sterbik kapusnak Lazarovnak, a macedón átlövőnek valamint Carlos Pereznek köszönhetően lemosták ellenfelüket.

Az utolsó percben még Sterbik is gólt lőtt, és a Veszprém olyan magabiztosan nyert (egyébént a nemzetközi kupákban pont századszor), hogy a BL-győzelem sem tűnik teljesen irreális reménynek.

Férfi BL, negyeddönto visszavágó
Veszprém-Kolding (dán) 36-26 (19-14)

góldobók: Éles, Perez 6-6, Jovic, Lazarov 5-5, Pásztor, Zsigmond 4-4, Diaz 3, Gál, Dzomba, Sterbik (kapus) 1-1, illetve Boesen 8, Schnuchel 6, Flensborg 5, Linders, Spellerberg 2-2, Sivertsson, Forslund, Westerholm 1-1

7 m-es: 1/1, illetve 7/5
kiállítás: 12, illetve 4 perc

továbbjutott: a Veszprém, 63-57-es összesítéssel.

További eredmények: THW Kiel (német)-Prule 67 Ljubljana (szlovén) 26-28 (11-12)
tj: a Ljubljana, egy-egy gyozelemmel és döntetlennel

Montpellier (francia)-RK Zagreb (horvát) 34-25 (17-13)
tj: Montpellier, egy-egy gyozelemmel és döntetlennel

A negyedik továbbjutó a spanyol Portland San Antonio, amely a címvédo német Magdeburgot búcsúztatta.

Az elődöntő sorsolását kedden rendezik Bécsben.

A Szeged viszont kettős vereséggel búcsúzott a KEK-től, miután a negyeddöntő visszavágóján 34-30-ra kikapott a vendég német TBV Lemgótól.

Az eleinte ideges hangulatú, mindkét oldalon sok bénázással kezdődő mérkőzé. Sokáig jól tartották magukat a hazaiak (sőt: hosszan vezettek két-három góllal is), de a Bundesliga-első németeknek az odavágóról hozott nyolcgólos előnye igazából egyáltalán nem forgott veszélyben. A második félidőben is hol egyik, hol másik gárda vezetett, végül elhúzott a Lemgó, és nagyon szép gólokat szerezve, Szegeden is megérdemelten gyozött.

Férfi KEK negyeddöntő, visszavágó
Szeged-TBV Lemgo (német) 30-34 (15-16)

A magyarok góldobói: Kotormán 10, Buday 7, Bajusz, Eklemovic 4-4, Mezei, Matic 2-2, Laluska 1

A legjobb németek: Kehrmann 9, Baumgertner, Baur 7-7

Továbbjutott: a Lemgo, kettős győzelemmel.