Életben maradt a Pécs és a Sopron az Euroligában

2003.03.13. 20:17
Kivívta a harmadik mérkőzés lehetőségét a női kosárlabda Euroligában érdekelt Pécs és a Sopron. Előbbi a francia Bourges-t verte fölényesen, utóbbi szoros meccsen - egy ponttal - a cseh Brnót. A jövő csütörtöki meccsen idegenben kell nyerni a két magyar csapatnak, ha a négyes döntőbe akar jutni.
Sopronban idegesen kezdtek a csapatok, az első kosárra csaknem két és fél percet kellett várni. A négy évvel ezelőtti végső győztes vendégek lendültek hamarabb játékba és legnagyobb klasszisuk, Vodickova találataival már tíz ponttal is vezettek.

A második negyedben javult a GYSEV dobószázaléka, de a soproniak nem tudtak mit kezdeni a csehek kemény védekezésével, így a félidőben is az ellenfélnél volt az előny (31-38).

A nagyszünet után Balogh vezetésével még jobban beleerősített a házigazda, de nem tudott közelebb kerülni az alig hibázó brnóiakhoz. A túloldalon főleg a két idényt Sopronban "lehúzó" Zirkova volt tarthatatlan.

A záró tíz percben a jugoszláv Bogojevic vette vállaira a hazaiakat, akik a 35. percben - a mérkőzés során először - átvették a vezetést. A hajrában fej-fej mellett haladt a két együttes, majd az idegfeszítő végjátékból a GYSEV került ki győztesen, így megőrizte hazai veretlenségét a kupasorozatban.

Jegyzőkönyv:
GYSEV-Brno (cseh) 79-78 (14-21, 17-17, 24-22, 24-18)
Sopron, 2000 néző, V: Bubalo (szerb-montenegrói), Jelen (szlovén)
Pontszerzők: Balogh 20/6, Bogojevic 17/3, Alessandra 13, Bevilaqua 12/3, Lichnerova 8, Dénes 5/3, Zakaluzsnaja 4, illetve Vodickova 20, Zirkova 17/9, Sakirova 16, Machova 13/9, Hamzova 6, Viteckova 6

Pécsen csupán az első negyedben volt komoly küzdelem, a folytatásban minden tekintetben riválisa fölé kerekedett a Rátgéber társulat, és végül meglepően nagy különbséggel nyert.

A találkozó negyedik negyedében már huszonkét ponttal is vezettek. Az irányító Iványi Dalma klasszis teljesítményt nyújtott.

Pécsi VSK-Bourges (francia) 81-63 (25-21, 21-11, 18-13, 17-18)
Pécs, 4500 nézo, V: Zurapovic (bosnyák), Vojinovic (szerb-montenegrói)
Pontszerzok: Iványi 17/6, Erika 16, Károlyi 16/3, Béres 10, Tranquilli 10/3, Ujvári 6, Branzova 6, illetve Santos 15, Tuvic 13/6, Korstine 11, Melain 9, Sovré 8/6, Drljaca 5, Dijon 2