A Paks nyerte a kosárlabda Magyar Kupát

2003.04.13. 20:49
Az Atomerőmű nyerte a férfi kosárlabda Magyar Kupát, mivel a döntőben 23 pontos különbséggel legyőzte a Debreceni Vadkakasok hazai környezetben játszó együttesét. A paksiak 2001-ben is az élen végeztek.
Az első játékrészben félelmetesen kezdett a paksi csapat, gyakorlatilag állva hagyta a házigazdát. A Debrecen a második negyedben összeszedte magát és faragott a tekintélyes hátrányból, de a folytatásban megint jobb volt a bajnoki címvédő, így teljesen megérdemelten nyert.

A harmadik helyen a Körmend vpégzett, mivel a bronzmérkőzésen - az utolsó másodpercben szerzett kosárral, egy ponttal -jobbnak bizonyult a címvédő Szolnoknál.