Baumgartner hetedik a hivatalos teszten

2003.04.14. 11:07
Egy héttel az idei F-3000-es szezon rajtja előtt biztatóan sikerült Baumgartner Zsolt főpróbája. A Coloni Motorsport színeiben induló magyar versenyző a Barcelonában rendezett kétnapos teszten összesítésben a 7. helyet szerezte meg. Mindössze két tizeddel maradt le a hatodiktól, és egy másodperccel dobogós helyezéstől.
A Forma 3000 egyetlen magyar pilótája tavaly mutatkozott be a sorozatban, akkor a Nordic Racing Team színeiben versenyzett. A Coloni-csapat Baumgartner eredményeit látva tavaly szerződtette, és a hétvégén Imolában kezdődő sorozaton már az istálló - végső győzelemre is esélyes - autóját vezetheti.

Kipróbálta a beállításokat is

Baumgartner a barcelonai, úgynevezett "teljes mezőnyös" - mind a húsz résztvevő próbálkozott - teszten igen előkelő, hetedik helyezést ért el, tavaly egyszer sem került ilyen pozíció közelébe. A két napos teszten a versenyző csak egy napot szentelhetett a minél jobb köridők elérésére, mivel év eleji sérülése miatt a másik napot tesztelésre kellett szánnia.

A térdkalács-repedés nem hátráltatta

A hivatalos teszt után Baumgartner elmondta: "Azt hiszem, tökéletesen felkészültem a szezonkezdésre. A térdkalács-repedésem már a múlté, bár egy orvosi vizsgálat vár még rám egy külföldi klinikán. A mostani két napos teszt során semmi fájdalmat nem éreztem, pedig egyfolytában autóban. Az összesítésben megszerzett hetedik hely elfogadható számomra, és további bizakodásra ad okot. Az autóval minden rendben volt, rengeteg kört mehettem, amire tavaly nem volt lehetőségem."