Elsöprő magyar fölény a szegedi kajak-kenu Világ Kupa második napján

2003.05.25. 18:06
A szombati 1000 méteres döntőket követően a vasárnap délelőtti 500-as finálékban is kitettek magukért a magyarok, négy arany- és egy ezüstérmet szereztek a szegedi kajak-kenu MOL Világ Kupa-versenyen. A női számokban, akárcsak egy nappal korábban, kizárólag hazai siker született, s nyert még a kajakosok között Vereckei Ákos. A magyarok a délutáni 200 m-es döntőkön is remekeltek, így összesen 12 arany-, 6 ezüst- és 3 bronzérmet szereztek.
Jól indult a nap, a világ- és Európa-bajnok női négyes magabiztosan végzett az élen. A második versenyben ugyancsak hazai győzelemnek örülhetett a közönség. Vereckei a rajt után egy darabig a középmezőnyben lapátolt, a hosszú hajrája során azonban fokozatosan lépett előre, s végül - ha kis különbséggel is, de - nyert.

A nap egyik legerősebb futamában, a kenu egyesek küzdelmében a két magyar, Kolonics György és Pulai Imre közül előbbi végzett jobb helyen, de ő is csak ötödikként ért a célba. Ezt követően újból bizonyította klasszisát Kovács Katalin, aki a szombati 1000 m után, 500-on is fölényesen győzött.

Nem sikerült viszont megismételnie egy nappal korábbi, aranyérmet érő teljesítményét a Kammerer Zoltán, Veréb Krisztián kajakpárosnak. A jobbik magyar duó szoros versenyben éppen csak lemaradt a dobogóról. A Beé István, Kökény Roland kettős minimális hátránnyal ötödik lett.

A c-2-esek versenyében is ez a két hely jutott a magyaroknak, előrébb a szombaton ezüstérmes Kozmann György, Kolonics György páros végzett. A következő számban szintén egymás után ért célba a két hazai egység, igaz, ezúttal az arany- illetve az ezüstérem jutott a Szabó Szilvia, Bóta Kinga, és a Paksy Tímea, Rasztótzky Eszter kettősnek. A záró számban, a férfi kajaknégyesek versenyében a két fiatal hazai egység a nyolcadik, illetve a kilencedik helyen ért a célba.

k-4:
1. Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlcek, Juraj Baca (szlovák) 1:20.989 perc

C-4-es futamot nem rendeztek.

A délután rendezett 200 méteres döntőkön a magyar egységek közül négy végzett az első, három a második és szintén három a harmadik helyen a szegedi MOL Világ Kupa-verseny 200 méteres számaiban. A hazai versenyzők így összesen 12 arany-, 6 ezüst- és 3 bronzérmet szereztek a háromnapos regattán.

A nők mezőnyében ismét csak magyar hajó ért elsőként a célba a legrövidebb távon és a Kadler Viktor, Beé István, Babella Balázs, Molnár Péter összeállítású kajak négyes szintén győzött. A VK legeredményesebb versenyzője 5 arany- és 1 bronzéremmel Szabó Szilvia lett.