Négy magyar aranyérem a kajak-kenu Világ Kupa 1000 m-es döntőiben

2003.05.26. 09:07
Négy arany- és két ezüstérmet szereztek a magyarok a szombat délelőtti 1000 méteres döntők során a szegedi MOL Világkupa versenyen, az idei sorozat második állomásán. A női számokban kizárólag magyar siker született, és nyert még a Kammerer Zoltán, Veréb Krisztián kajak kettes.
Jól indult a nap, a női négyesek között rajt-cél győzelmet aratott a Dékány Kinga, Viski Erzsébet, Keresztesi Alexandra, Szabó Ágnes összeállítású egység.

A második futamban is a papírforma érvényesült, a k-1 aktuális világbajnoka, a norvég Eirik Veras-Larsen kétséget sem hagyott afelől, hogy még mindig ő a legjobb. Vereckei Ákos a táv nagy részében a negyedik-ötödik helyen evezett, majd 200 méterrel a cél előtt megindította szokásos hajráját, és pillanatok alatt már a második volt. Innen azonban már nem sikerült előbbre lépnie.

Sokáig úgy tűnt, hogy a c-1-esek mezőnyében is lesz magyar dobogós, a fiatal Joób Márton 700 méterig az élen állt, a finisben azonban a rutinosabb riválisai közül többen - köztük a szám tavalyi világ- és Európa-bajnoka, a német Dittmer - is megelőzték, így negyedik lett.

Amilyen magabiztos siker született a férfi kajakosok versenyében, ugyanolyan fölényes győzelmet aratott a nők között a gyakorlatilag egyeduralkodó Kovács Katalin.

Az újonnan alakult Kozmann György - Kolonics György kenus duó meggyőzően versenyzett, és csupán a tavalyi vb-n ezüstérmes kubai kettőstől kapott ki. A különbség egy hajónál kevesebb volt, vagyis ennél akár még jobb eredmény is születhet az év során.

Az ugyancsak friss, Kammerer-Veréb-egység imponáló magabiztossággal végzett az élen k-2-ben, abban a számban, amelyben átütő sikert hosszú évek óta nem értek el a magyarok világversenyeken. Jól szerepelt a Siebel Lajos - Molnár Péter duó is, amely éppen hogy csak lemaradt a dobogóról.

A női párosok versenyében ismét nem történt meglepetés, a világ- és Európa-bajnok Szabó Szilvia - Bóta Kinga duó meggyőző teljesítménnyel nyert. A délelőtti utolsó döntőben a teljesen új összeállítású, fiatalokból álló magyar hajó nyolcadik lett.

k-4:
1. Dékány Kinga, Viski Erzsébet, Keresztesei Alexandra, Szabó Ágnes 3:20.204 perc
2. Paula Harvey, Chantal Meek, Amanda Rankin, Katrin Kieseler (ausztrál) 3:20.990
3. Marija Ralcseva, Tatyana Szemikina, Olena, Serevatova, Inna Oszipenko (ukrán) 3:21.884

k-4:
1. Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlcek, Juraj Baca (szlovák) 2:52.379 perc
2. Alekszej Szkurkovszkij, Alekszej Abalmaszav, Raman, Pjatrusenka, Vadzim Mahnev (fehérorosz) 2:53.261
3. Alekszendr Degtyarev, Alekszandr Ivanik, Oleg Gorobij, Viktor Kuzmenko (orosz) 2:54.515