Fölényes magyar győzelem női pólóban

2003.07.13. 23:39
A házigazda spanyolok ellen aratott fölényes, kilengólos győzelemmel kezdte meg szereplését a barcelonai világbajnokságon a magyar női vízilabda-válogatott.
Remek kezdés után, kicsit visszaesett Faragó Tamás együttese a spanyolok elleni nyitómeccsen, de végül könnyedén hozta az - egyébként előzetesen kötelezőnek tartott - győzelmet az Eb ezüstérmes csapat.

Primász Ágnes góljaival kevesebb mint egy perc alatt 2-0-ra a magyar válogatott, és a budapesti Eb gólkirálynője ezután is rendkívül jól játszott, összesen hat gólig lőtt. A mérkőzés gyakorlatilag már a négygólos magyar vezetéssel zárult első negyed végére eldőlt.

A spanyolok a meccs közepén feljavultak, de a harmadik játékrész közepétől már nem nagyon lelkesedtek. A magyar csapat következő mérkőzésén, kedden a világbajnoki címvédő olasz válogatottal játszik - ott dőlhetnek el a dolgok.

1. forduló, D-csoport:
Magyarország-Spanyolország 16-7 (5-1, 2-2, 3-2, 6-2)

gól: Primász 6, Drávucz 3, Stieber, Pelle 2-2, Tiba, Szremkó, Kisteleki 1-1, illetve Gil, Valles 2-2, Pardo, Sanchez, Fuentes 1-1