Kiesett a magyar kosárlabda-válogatott az Eb-n

2003.09.25. 09:59
Elmaradt az előzetes várakozástól a magyar női kosárlabda-válogatott az Európa-bajnokságon, miután nem került a legjobb nyolc közé. A mieink már tét nélkül játszották le az utolsó szlovákok elleni találkozót, a győzelem csak szépségtapasz jelentett.
Mivel a belgák magabiztosan, 83-67-re verték az ukránokat, így a magyar válogatott az utolsó meccs eredményétől függetlenül nem juthatott a legjobb nyolc közé. A szlovákok ellen így érthetően letört magyar csapat állt ki. A szlovákok első meccsükön legyőzték az oroszokat, így nem a mieink voltak a találkozó esélyesei, viszont az esélytelenek nyugalmával játszhattak.

Így is kezdődött a találkozó, öt perc alatt 8 pontot dobtak a mieink - Iványi és Károlyi volt elemében -, míg riválisunk nem talált be. A folytatásban is megmaradt a különbség, mi több: eggyel még nőtt is a negyed végére. A második tíz percet a szlovákok kezdték sokkal jobban, ledolgozták a hátrányuk jelentős részét, de a félidőre hármat megőrzött csapatunk - Horváth és Eördögh eredményessége volt kiemelhető -, 25-22 volt.

A fordulás után újabb hullámvölgybe került a szlovák együttes, ezt ki is használták a mieink, és 42-37-tel fejezték be a harmadik negyedet. A hajrában a szlovákok felzárkóztak két pontra is, de a vége 61-55 lett. A szlovákok második helyen jutottak tovább.

A magyar társulat a patraszi helyosztókon a válogatott magyar idő szerint pénteken 11:15 órakor az A-csoportban utolsó Izraellel játszik. Győzelem esetén szombaton a 9. helyért szintén 11:15 órakor, vereség esetén pedig a 11. helyért 9 órakor lép pályára.