Miklós
-7 °C

Talmácsi Ausztráliában is pontot szerzett

2003.10.19. 16:41
Talmácsi Gábor a kilencedik helyen végzett a 125 kcm-esek mezőnyében a gyorsasági motoros világbajnokság Ausztrál Nagydíján. Tóth Imrét, akinek a motorja az utolsó körben leállt, három körhátránnyal tizennyolcadikként rangsorolták. A futamot - pályafutása alatt először - az olasz Andrea Ballerini nyerte.
Talmácsi újabb remek eredményt ért el, sorozatban a tizedik versenyen szerzett pontot. A magyar motoros a szezon első felében a várakozásoktól némileg elmaradt, a Katalán, a Holland és a Brit Nagydíjon viszont már kilencedik volt, majd július 27-én Németországban a hatodik helyen ért célba, augusztus 17-én Brnóban pedig tizenegyedik lett. Portugáliában hetedikként zárt, míg a Brazil GP-n négy körön át az élen száguldott, motorja azonban nem tudta felvenni a versenyt a legjobbakéval, így végül nyolcadik lett. Az Ausztrál Nagydíjat megelőző két futamon a tizennegyedik helyen végzett.

A vb-győzelmét már a múlt héten bebiztosító spanyol Daniel Pedrosa ezúttal nem állt rajthoz, mert pénteken bukott, és eltörte mindkét bokáját.

A 250 kcm-esek között azonban csak az utolsó, november 2-i, valenciai futamon dől el a világbajnoki cím. Az éllovas Manuel Poggiali Ausztráliában csupán kilencedik lett.

A San Marinóinak mindössze egy ponttal kellett volna többet szereznie az olasz Roberto Rolfónál és a spanyol Toni Elíasnál a biztos vb-győzelemhez. Eliasszal szemben növelte is előnyét, Rolfo azonban megnyerte a futamot, és hét pontra felzárkózott.

A legnagyobb kategóriában, a MotoGP-ben a világbajnoki címét már korábban bebiztosító Valentino Rossi sorozatban harmadik Ausztrál Nagydíját nyerte meg.