Tartja helyezését a legjobbak között a Kis, Czeglédi páros

2004.01.05. 09:04
Továbbra is a Kis-Ceglédi kettős a legjobban szereplő magyar egység a 26. Dakar-ralin. Jelenleg az összetett verseny 34. helyén állnak és teljesítményüket még Paul Belmondo, a világhírű filmsztár fia is megcsodálta. A Benyó, Maurer páros műszaki hiba miatt feladni kényszerült a versenyt.
Az autósok között a finn Ari Vatanen nyerte a 26. Dakar-rali első afrikai gyorsasági szakaszát, összetettben továbbra is a francia Stéphane Peterhansel vezet. Az 1995-ben rali-világbajnok Colin McRae a 4. helyet szerezte meg.

Technikai gondok nélkül fejezte be az első számottevőbb szakaszt a Dakar-rali legeredményesebb magyar párosa, a Nissan Navarra Pick Up-ban ülő Kis Sándor, Czeglédi Péter kettős. A negyedik versenynap 233 kilométeres "bevezetését" és a 75 kilométeres speciálisát és a 444 km-es "befejezését" a 36. helyen zárta a Technosport versenyautója, így az összetett versenyben a 34. helyen állnak Kisék.

A kettős versenyzését nem zavarták technikai problémák, így a gyorsasági után Kis nyugodtan értékelhette a napot. "A tegnap esti 800 km-es "etapolás" és a ma reggeli 233 km-es felvezető szakasz nagyon sokat kivett belőlem. Sisakban, teljes menetfelszerelésben ülők a versenyautóban és a falvakban 50-nel, az országúton 100 km/h-val megyünk. A mai gyorsasági egy fás, ligetes vidéken zajlott és jól lehetett autózni. Semmi gondunk nem volt, de egy kicsit azért még mindig vigyázok az autóra, mert hosszú lesz még a Dakar-rali."

Ma reggel a rajt előtt a magyar versenyzőt meglátogatta Jean-Paul Belmondo fia. Paul Belmondo - aki szintén Nissannal indult a Dakar-ralin - leginkább arra volt kíváncsi, hogy a versenyben 2 perc 13 másodperccel előtte álló magyar kettős, miként tudott ilyen autót építeni.

"Legalább negyedórát beszélgettünk a versenyről és a versenyautókról, főképpen az enyémről. Az a baj, hogy van miért tartanom a franciától. Szemlátomást csodálkozott azon, hogy milyen jó autónk van. Csak nehogy az legyen a vége, hogy egy-két szerelőm visszautasíthatatlan ajánlatot kap."

A nap egyetlen rossz híre, hogy autójuk, a Hyundai Terracan meghibásodása miatt a Benyó-Mauer kettősnek fel kellett adnia a további küzdelmet. A versenyben maradtaknak hétfőn következik az 5. szakasz: El-Rasida-Ouarzazate összesen 575 km, ebből 337 km gyorsasági.

A 4. szakasz (75 km gyorsasági) eredményei:
Autósok (133 célba érkező alapján):
1. Vatanen, Repo (finn, Nissan) 40:40 perc
2. Peterhansel, Cottret (francia, Mitsubishi) 10 mp hátrány
3. Biaison, Siviero (olasz, Mitsubishi) 13 mp h
..36. Kis Sándor, Czeglédi Péter (Nissan Navara Pick-Up) 10:26 p. h.
..99. Liszi László, Rack György (Mitsubishi Pajero) 23:38 p. h.
..109. Palik László, Darázsi Gábor (Bowler Wildcat) 26:57 p. h.
..129. Szalay Balázs, Bunkoczi László (Opel Frontera) 1:08:57 óra h.

Összetettben:
1. Peterhansel, Cottret 1:12:20 ó
2. Biaison, Siviero 1:07 perc hátrány
3. De Mevius, Guehennec (belga, BMW) 1:28 p. h.

3. Pujol (spanyol, KTM) 1:13 perc h.
..164. Perepatics Richárd (KTM 640) 31:03 p. h.
..169. Szilvási Péter (Suzuki DRD 400) 34:01 p. h.

1. Kabirov, Beljajev (orosz, Kamaz) 49:54 perc
2. G. de Rooy, Colsoul, Slaats (belga, holland, DAF) 17 mp. h.
3. Csaguin, Jakubov, Szavosztyin (orosz, Kamaz) 38 mp. h.
..9-10. Darázsi Zsolt, Hajnal Károly, Tagai Róbert (MAN) 11:21 p. h.
.35. Frangois Coquatrix, Szaller Zoltán, Andrew Bowler (francia, magyar, brit, Mercedes) 21:17 p. h.
.48. Vadas Tamás, Gaál József, Slott Imre (DAF) 1:02:19 óra h

Összetettben
1. G. de Rooy, Colsoul, Slaats 1:32:04 óra
2. Kabirov, Beljajev 13 mp. h.
3. Csaguin, Jakubov, Szavosztyin 1:37 p. h.
.. 11. Darázsi Zsolt, Hajnal Károly, Tagai Róbert 13:37 p. h.
..35. Frangois Coquatrix, Szaller Zoltán, Andrew Bowler 24:11 p. h. ..47. Vadas Tamás, Gaál József, Slott Imre 1:04:19