Vilma
-8 °C

Dunaferr-továbbjutás a nőikézi-BL-ben

2004.02.15. 21:04
A német Trier elleni otthoni győzelmével bebiztosította továbbjutását a női kézilabda Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata közé a Dunaferr. A magyar bajnok egy hét múlva a csoportelsőségért küzd a D-csoport másik nagyágyúja, az idegenben legyőzött Toljatti ellen.
Kötelező hazai győzelmet vártak a dunaújvárosi kézilabda-szurkolók a Dunaferr női csapatától a Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó előtti fordulójában. Radulovicsék az A-csoport leggyengébb alakulatát, a német Triert fogadták, amely ellen az első fordulóban - még év eleji formában - idegenben döntetlenre végeztek. Kiss Szilárd edző csapata azóta azonban már legyőzte Oroszországban a félelmetesnek tartott Toljattit, így szombat este a nyolc közé jutás bebiztosítása volt a tét a magyar bajnok számára.

Kulcsár bemutatkozott

Kemény védekezéssel nyitott a Trier, s a Dunaferr csak az ötödik percben talált be először. A hazaiak Gräfer kapus jó védéseinek miatt sem tudták átvenni a vezetést az első negyedórában. 5-5-nél lépett először pályára Dunaferr-játékosként a Cornexi-Alcoától igazolt olimpiai és világbajnoki ezüstérmes, Európa-bajnok válogatott beállós, Kulcsár Anita, aki első labdaérintéséből betalált, és így első alkalommal vezettek a dunaújvárosiak.

Egy csapásra lendületbe jött az esélyesebb hazai csapat, amely remekül élt az emberelőnyös helyzetekkel, s szép lassan nőtt a különbség (10-7). Egyszer még felzárkózott a Trier, de a szünetben négygólos volt az újvárosiak előnye. Érdekes volt, hogy a Dunaferr 14 gólját heten, a Trier tíz találatát hárman hozták össze.

Nyugodtan az utolsó fordulóban

A szünet után tovább nőtt a hazai előny (16-11), majd Ferling pillanatai következtek, de egy rossz csere és az érte járó kétperces büntetés megszakította a jó sorozatot (17-14). Ahogy kiegészült a hazai gárda, megint többet kezdeményezett, és Pálinger is egyre jobban védett, több ziccert fogott. A hátralévő időben szinte megalázó, kétszámjegyű (28-18) lett a különbség, mert Kulcsár parádésan mutatkozott be új klubjában.

A végére "csak" nyolcgólnyi előny maradt, de a Dunaferr megérdemelten győzött és jutott a sorozat legjobb nyolc csapata közé, de hogy első vagy második helyen, az a szombati, orosz Lada Toljatti elleni csoportrangadón dől el.

Női kézilabda-BL, A-csoport, 5. forduló
Dunaferr-Trier (német) 30-22 (14-10)
A magyar csapat gólszerzői: Ferling 10/8, Radulovics 6/2, Kulcsár 5, Nagy 3, Lovász 2, Bulath, Gáspár, Pigniczki, Kindl 1-1, illetve Baumbach 7/1, Bohm 6/3, Althaus 4, Meier 3, Mozgovaja, Henker 1-1
Lada Toljatti (orosz)-L'Eliana Valencia (spanyol) 29-26 (13-12)
Az állás: 1. Toljatti 8 pont, 2. Dunaferr 7, 3. Trier 3, 4. Valencia 2