Miklós
-7 °C
2 °C

Kovács és a női kajaknégyes már készülhet az olimpiára

2004.05.01. 22:41
A világbajnoki címvédő Kovács Katalin, Szabó Szilvia, Bóta Kinga, Viski Erzsébet kvartett már készülhet az augusztus 13-án kezdődő athéni játékokra, miután magabiztosan nyerte meg a szolnoki kajak-kenu olimpiai és Európa-bajnoki válogató szombati egyetlen 500 m-es döntőjét.
A szakvezetés korábbi döntése értelmében a klasszis négyesnek elég volt "csupán" ezen az egy viadalon diadalmaskodnia az ötkarikás csapatba kerüléshez.

A férfiaknál az 1000 m-es döntőket rendezték szombaton, az erősebb nem képviselői számára a válogató elsősorban a május 20-án kezdődő poznani Európa-bajnokságra kvalifikál, aki azonban itt győz, az lépéselőnybe kerül az athéni részvétel kiharcolásával kapcsolatban.

Ez érvényes tehát a k-1-ben diadalmaskodó Kökény Rolandra, aki Benkő Zoltánt megelőzve végzett az élen (Kammerer Zoltán és Vereckei Ákos meglepetésre csak a negyedik, illetve ötödik lett). A kajak kettesek versenyét remekül hajrázva - némileg felborítva a papírformát - a Bauer Márton, Siebel Lajos duó nyerte, míg a négyeseknél az olimpiai címvédő Kammerer, Storcz Botond, Vereckei, Horváth Gábor egység nyert. A kenusoknál a c-1 Joób Márton, a c-2 pedig a Kolonics György, Kozmann György páros magabiztos sikerét hozta.

Vasárnap az 500 m-es és a női k-1, k-2 1000 m-es döntőire, valamint a 200 m-es előcsatározásokra és finálékra kerül sor

A Raab Karcher Kupáért kiírt válogató szombati döntőiben
Nők, 500 m:
k-4
1. Kovács Katalin, Szabó Szilvia, Viski Erzsébet, Bóta Kinga (MTK, Tiszaújváros) 1:34.187 p
2. Paksy, Fazekas, Rasztótzky, Benedek (MTK, Dunaferr) 1:36.227
3. Szakállas, Kollár J., Kollár Zs., Várnai (MTK, Dunaferr) 1:44.219

Férfiak, 1000 m
k-1
1. Kökény Roland (Honvéd-Westel) 3:42.040 p
2. Benkő (Győri VSE) 3:42.789
3. Kucsera (MTK) 3:43.450

k-2
1. Bauer Márton, Siebel Lajos (Mezőgép KGF, Csepel) 3:20.734 p
2. Bártfai, Veréb (UTE, Honvéd-Westel) 3:21.514
3. Szabó, Borhi (KSI, Kaposvár) 3:21.748
k-4
1. Kammerer Zoltán, Storcz Boton, Vereckei Ákos, Horváth Gábor (Győri VSE, Démász-Szeged, Honvéd-Westel) 2:57.134 p
2. Szabó, Boros, Tóth, Kucsera (KSI, Mezőgép KGF, KSI, MTK) 2:58.946
3. Gyertyános, Homoki, Hűvös, Babella (UTE, Seawear, UTE, Pécs) 3:07.142
c-1
1. Joób Márton (Démász-Szeged) 4:06.696 p
2. Ispán (Mezőgép KGF) 4:08.760
3. Fürdök (Démász-Szeged) 4:12.234

c-2
1. Kolonics György, Kozmann György (Csepel, ASE) 3:44.633 p
2. Hüttner, Novák (Démász-Szeged, Honvéd-Westel) 3:47.705
3. Bozsik, Kovács (BSE-ESMA) 3:49.205