Mandula élete legjobb pozíciójában a világranglistán

2004.05.05. 13:42
Mandula Petra nyolc helyet javítva, a 34. helyre lépett előre a női teniszezők világranglistáján. Ilyen előkelő pozíciót Temesvári Andrea óta nem vívott ki magyar versenyző. A magyar éljátékos kiemelt lehet a májusi Roland Garroson és az olimpián is. Idei, negyedéves keresete több mint huszonnégymillió forint.
A legjobban jegyzett magyar teniszező, Mandula Petra a múlt heti egymillióháromszázezer dollár összdíjazású charlestone-i tornán az amerikai Harkleroad után elbúcsúztatta a szerb Dokicsot, és a nyolcadik kiemelt olimpiai bajnok, egykori világelső Jennifer Capriatit is legyőzte.

...64. (65.) Czink Melinda 526,50
Sikerét a szervezet hivatalos honlapja is nagyra értékelte - a döntő szett 7:5-re lett az övé -, hiszen életében először szerepelt a címlapján. A nyolc között azonban elfogyott az ereje - kisebb csuklósérülést is szenvedett - és a horvát Kostanic ellen kikapott.

Mandula ezzel együtt nyolc helyet lépett előre a világranglistán, így pillanatnyilag a 34. pozíciót foglalja el. (Egy hellyel megelőzi a '95-ös Austral Open-győztes Mary Pierce-t.) Magyar játékos Temesvári Andrea óta ilyen előkelő helyen még nem állt. És mivel a salakos szezon még csak most kezdődött, joggal lehet reménykedni abban, hogy Mandula folytatja összeszedett és agresszív játékát, egyúttal menetelését. Idei, negyedéves keresete több mint huszonnégymillió forint.

Már most biztosnak látszik, hogy a májusi Roland Garroson kiemelt lesz - a legjobb harminckettő élvezi ezt a kiváltságot -, vagyis: nálánál jobban rangsorolt versenyzővel legkorábban a harmadik fordulóban találkozhat, feltéve, ha eljut odáig. (Tavaly a negyedik körben kapott ki, így fontos pontokat kell védenie.) Az olimpián is kiemelt lehet, ami szerencsés sorsolás esetén érmet is jelenthet.

Az érettségire készülő Kapros Anikó egy helyet rontva a 48., míg Czink Melinda egy helyet javítva a 64. a világranglistán.