Pécsi előny a női kosárlabda bajnoki döntőben

2004.05.17. 23:24
Az Euroliga-harmadik PVSK magabiztosan szerzett előnyt az Európa-kupa ezüstérmes Szolnok ellen a női kosárlabda bajnoki döntő első mérkőzésén.
Az Európa Kupa-ezüstérmes Szolnok csak a negyedik percben talált be először, és a vendégek gyenge kezdését jelzi az is, hogy a nyolcadikban már 14-2-es hátrányba kerültek. A Tisza-parti együttes mindössze hat pontig jutott a nyitónegyedben, míg a címvédő Pécsnél a kapitány Iványi pont- és labdaszerzésben is kiemelkedett a mezőnyből.

A rövid pihenő után is folytatódott az Euroliga-bronzérmes hazaiak nyomasztó fölénye, s hamarosan 16 pontra nőtt a különbség. A légmellműtétjéből felépült Károlyi remek formában dobott, míg a túloldalon az első félidő legjobbjai, Englert és Hibbert is mindössze 4-4 pontig jutottak. A nagyszünetben már 39-19 volt az állás. Az első 20 percben a PVSK elképesztő, 88 százalékban értékesítette a kétpontosokat, míg a 31 százalékkal szerénykedő rivális 8 triplakísérletéből egy sem hullott a gyűrűbe.

Térfélcsere után a Rátgéber-együttes - amelyből hiányzott a deréksérülése miatt hazautazott ausztrál Tranquilli - főként az idény végére fantasztikus formába lendülő Boiko révén őrizte előnyét. Az utolsó játékrészben már egyik csapat sem tudott vagy akart váltani, és a végül kiütéses győzelmet arató baranyaiak megérdemelten jutottak 1-0-ás vezetéshez a pontvadászatot lezáró párharcban.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó finálé második felvonására csütörtökön kerül sor Szolnokon.