A PVSK nyerte a női kosárlabda-bajnokságot

2004.05.29. 23:16
A MiZo-Pécsi VSK nyerte a női kosárlabda-bajnokságot, miután a döntő negyedik mérkőzésén legyőzte a Szolnoki MÁV-Coop SE együttesét és 3-1-es összesítéssel megszerezte az aranyérmet.
Az idei női kosárlabda bajnoki döntőben az Euroliga-harmadik MiZo-Pécsi VSK magabiztosan hozta a párharc hazai mérkőzéseit, a második, szolnoki találkozón azonban vereséget szenvedett. Magabiztosan kezdtek a címvédő vendégek, Branzova, Boiko és Keller pontjaira Papp tudott válaszolni az első percekben. A folytatásban Delmis triplájával kapaszkodtak a hazaiak, sőt a negyed utolsó percében Bjelica centergóljával először vezettek (15-14). A játékrész utolsó percében azonban Szakács és Károlyi révén ismét a pécsiek jutottak vezetéshez.

A folytatásban centerposztokról sorra kapta a pontokat a Szolnok, Branzova és Béres közül mindig maradt üresen egy ember aki nem hibázta el a ziccert, majd Iványi hármasa is célba ért. A 18. percben 26-37-es állást mutatott az eredményjelző. A hazaiak támadójátéka sok kivánnivalót hagyott maga után, mindezt bizonyítja a 38 százalékos mezőnymutató a vendégek 53 százalékával szemben, így nem csoda, hogy 28-41-es állásnál mehettek félidei pihenőre a csapatok.

Fordulást követően feltámadt a Szolnok, Farmer és Bjelica pontjaival 47-51-re megközelítette a címvédőt, de ennél többre már nem futotta erejéből. A záró játékrész 55-61-es állásról indult a rutinosan és higgadtan játszó pécsiek már nem engedték ki kezükből a győzelmet, melyet a vártnál biztosabban szereztek meg.

Ezzel a Pécs nyolcadik alkalommal szerezte meg az aranyérmet, melyet a trónkövetelő Szolnok otthonában Bodrogváry Ivántól, az MKOSZ főtitkárától és Nyíri Dezsőtől, a női hivatásos liga elnökétől vehettek át a vendégek. A Szolnok is minden dicséretet megérdemel, hiszen ebben az évadban három döntőben is szerepelt, a Magyar Kupát megnyerte, a bajnokságon és az Európa Kupában pedig ezüstérmet szerzett.