Újabb Lékó - Kramnyik parti

2004.09.24. 10:17
A linaresi torna után ismét asztalhoz ül Lékó Péter és Vlagyimi Kramnyik, de még mindig nem a világbajnoki döntő keretében. A hétvégén tizenkét szupernagymester vesz részt a hagyományos Amber-versenyen, amelyen mindenki játszik mindenki ellen egy rapid és egy "vak" mérkőzést.
Két magyar résztvevővel, Lékó Péterrel és Almási Zoltánnal kezdődik szombaton a dél-franciaországi Roquebrune-ben a hagyományos Amber-sakkverseny. A múlt héten Lékó győzelmével véget ért linaresi tornánál alig gyengébbb verenyen a világranglista első tíz helyezetjéből hatan asztalhoz ülnek.

(átlag 2707 Élő-pont)

A mezőny körmérkőzéses rendszerben küzd, a párosmérkőzések egy huszonöt perces (és lépésenként 10 másodperc bónusszal kiegészített) rapid és egy vakon lejátszott partiból állnak (a "vak" játszmákat is 25-25 perces gondolkodási idővel játszák, de ott lépésenként 20 másodpercet kapnak). Mindkét kategóriában, valamint összetett versenyben is hirdetnek győztest, a torna összdíjazása 193 250 dollár (43,7 millió forint).

Lékó tartalékol

Az eredmény ezért nem befolyásolja a résztvevők Élő-pontszámát, ami szinesebb játékra, kisérletezésre ösztönözheti a játékosokat. Lékó viszont úgy tervezi, hogy nem játsza ki egyes játékvariációt, és inkább a a Kramnyik ellen esedékes világbajnoki döntőre tartalékol. A rapid mérkőzéseken elsősorban időbeosztását szeretné javítani.

Lékó egyébként tavaly harmadik volt ugyanezen a tornán, ALmási Zoltán pedig már harmadszor kapott meghívást a versenyre.