A New England diadalával zárult a Super Bowl

2005.02.07. 12:13
A New England Patriots sikerével zárult az Egyesült Államok legnézettebb sportműsora. A Patriots, a Philadelphia Eagles csapatát győzte le az amerikaifutball-liga (NFL) nagydöntőjében, ezzel beállította a Dallas Cowboys rekordját, hiszen eddig csak a dallasiak tudtak négy éven belül háromszor is diadalmaskodni a Super Bowl-on.
Kiélezett küzdelemben a címvédő New England Patriots nyerte meg a tengerentúli profi amerikaifutball-liga (NFL) nagydöntőjét, a XXXIX Super Bowlt a Philadelphia Eaglesszel szemben. A nagy csatát hozó jacksonville-i találkozón 24-21-re győzött a Patriots, amely ezzel négy éven belül harmadik bajnoki címét gyűjtötte be.

A Patriots győzelmével beállította a Dallas Cowboys rekordját, hiszen eddig csak a dallasiak voltak képesek - még a kilencvenes évek közepén ('93, '94, '96) - négy éven belül háromszor diadalmaskodni.

Az Alltel Stadium 78 125 fős közönsége, valamint a világ több száz millió televízió-nézője előtt rendezett mérkőzés elején mindkét gárdában a védelmek remekeltek, így a kétszeres MVP Tom Brady vezette Patriots- és a Donovan McNabb irányította Eagles-támadósereg is képtelen volt pontokat szerezni a nyitónegyedben. A folytatásban aztán a Philadelphia kapott előbb lábra: egy szép támadássorozat végén McNabb passzát L.J. Smith fogta el a Patriots célterületén belül (7-0). A touchdownra ha nem is azonnal, de még éppen időben érkezett válasz a New England oldaláról: alig több mint egy perccel a nagyszünet előtt David Givenst játszotta meg jól Brady, így a félidőre is döntetlennel vonulhattak a csapatok (7-7).

A harmadik negyedben villámrajtot vett a címvédő, s első akcióját végigvitte, miáltal 14-7-re már nála volt az előny. Ám ezt a játékrészt sem tudta előnnyel zárni egyik csapat sem, ugyanis az Eagles támadói összeszedték magukat, és kiegyenlítettek (14-14).

A záró negyedben aztán a címvédő tízpontos előnyre tett szert, (egy touchdown -7 pont és egy mezőnygól -3) ami után a Philadelphia csak szépíteni tudott. Az utolsó percben ugyan még támadhattak, de McNabb, - aki több remek passza mellett számtalan eladott labdájával jelentősen hozzájárult a vereséghez - az utolsó támadásnál is rontott. A találkozó legértékesebb (MVP) játékosának a New England elkapóját, Deion Branchet választották, aki tizenegy elfogásból 133 yardot tett meg, s ezzel beállította a Super Bowl-csúcsot.

Az edző Bill Belichik ugyanakkor már nem osztozik senkivel, ugyanis a playoffban a 10. győzelmét szerezte meg. Mérlegét pedig csupán egyetlen vereség "rondítja", de így is letaszította az élről a bajnoki trófea legendás névadóját, Vince Lombardit.