Ambrus
-7 °C

Talmácsi az élről bukott, de még vezeti a vb-t

2005.07.24. 18:20
Elcsúszott az esőben Talmácsi Gábor a 125 köbcentis gyorsasági motorok angliai vb-futamán, de továbbra is vezeti a pontversenyt.
Talmácsi Gábor
Vezető helyről esett ki a gyorsasági motoros világbajnokság nyolcadik, angliai futamán Talmácsi Gábor, ám még mindig élen áll - holtversenyben - a vb-összetettben.

Az esőben nem tudták volna megverni

A rajt remekül sikerült a Red Bull KTM magyar pilótájának, hetedik helyről harmadiknak, majd másodiknak jött föl. A futam felénél aztán elkezdett szakadni az eső, és félbeszakították a viadalt.

A megismételt rajt után az esőmenő Talmácsi az élre állt, de a vízes aszfalton megcsúszott, és elesett. Még visszaült ugyan a gépre, tovább is ment, de később a középmezőnyben újra bukott, és feladta a küzdelmet.

Nagy lehetőség volt, de így is szerencsés

"Higgadtabban kellett volna versenyeznem, mert hihetetlenül csúszott a pálya. Talán akkor nem következik be az első bukás, ami miatt a motorom meghibásodott. Nagyon sajnálom, mert lehetőségem volt, hogy a vb-pontversenyben elhúzzak" - mondta Talmácsi.

Szerencséjére legnagyobb riválisai közül csak Thomas Lüthi szerzett jelentős mennyiségű pontot, így továbbra is a magyar motoros vezeti a vb-t. Ugyan annyi pontja van, mint Mattia Pasininek, és eggyel több, mint Lüthinek.

A futamot Talmácsi másik KTM-es márkatársa, Julian Simon nyerte. Ez volt a spanyol tehetség első sikere.