Judit

Aláírta a KTM Talmácsi Gábor 250-es szerződését

2005.09.16. 12:40
Kapcsolódó cikkek (1)
A tervezettnél két héttel hamarabb, már pénteken, a Japán GP helyszínén véglegesítette Talmácsi Gábor 250 köbcentiméteres kategóriára érvényes megállapodását a KTM. A motoros a nagydíj első időmérőjén ötödik lett.

Talmácsi Gábor

A125 kcm-es géposztályban versenyző Talmácsi Gábor ötödik lett a gyorsasági motoros-világbajnokság tizenkettedik futamának első időmérő edzésén. Az élen csapattársa, Mika Kallio várhatja a szombati, második kvalifikációt.

A magyar motoros szerdán aláírta új, 250 kcm-es kategóriára szóló szerződését a következő idényre a KTM-mel, és pénteken az istálló vezetője, Harald Bartol is hitelesítette azt. Véglegessé vált tehát, hogy az idén két futamon is győztes motoros a negyedliteresek között folytatja karrierjét. A megegyezés egy évre szól, hosszabbítási lehetőséggel a 2007-es idényre.

...14. Tóth Imre (Aprilia) 2:01.030

Talmácsi menedzsere, Stefano Favaro a hét közepén az Indexnek már elárulta, védence szinte biztosan feljebb lép egy osztállyal, ám - mint a Nemzeti Sportnak elmondta - péntek reggel nyugodott meg teljesen. Egy kicsit meg is lepte a korai megállapodás, hiszen arra számított, csak a következő malajziai vagy a még későbbi, katari futamon történik meg.

A pilótát "plusz erővel töltötte föl az új szerződés", amelynek tudatában tökéletesen koncentrálhat a versenyzésre, illetve arra, hogy 125-ös világbajnok legyen.

Hat futammal a zárás előtt a harmadik helyet foglalja el a vb-pontversenyben, hátránya még bőven ledolgozható, kevesebb mint egy győzelem értéke, 24 pont.

Rossiéknál csak a második hely a tét
Öt futtammal a vb zárása előtt, már Japánban bebiztosíthatja hetedik világbajnoki címét Valentino Rossi. Minden idők egyik legjobb motorosa 132 ponttal vezeti az összetettet a Moto GP-kategóriában, de a vasárnapi futam után már csak 125-öt lehet szerezni, így ha hét egységet veszítene is előnyéből, vb-első. A második helyért viszont óriási küzdelem várható, hiszen a Rossi mögötti legjobb Max Biaggi és a hetedik helyen álló Nicky Hayden között mindössze 17 pont a különbség.