Talmácsi az első sorban az Ausztrál Nagydíjon

2005.10.15. 07:38
A harmadik pozíciót szerezte meg a 125 köbcentis kategória motoros Ausztrál Nagydíjának második időmérőjén Talmácsi Gábor. A magyar versenyző két hellyel csapattársa és riválisa, Mika Kallio elől kezdheti a vasárnap hajnali futamot.
A harmadik helyről rajtolhat a vasárnapi motoros Ausztrál Nagydíjon Talmácsi Gábor.

Az utolsó pillanatban

A KTM-pilóta a szombati második időmérő edzésen az utolsó másodpercekig nem volt a legjobb öt között, de az utolsó gyorskörével az első sorba kvalifikálta magát, két hellyel csapattársa, és egyik legnagyobb riválisa, Mika Kallio elé.

Az első kockából a vb-pontversenyben Kallio mögött második Thomas Lüthi indulhat, majd Mattia Pasini következik. Mindketten szűk két tizedmásodperccel futottak jobb időt a magyar versenyzőnél.

A harmadik kocka remek pozíció

Talmácsi katari győzelme után nézeteltérésbe keveredett a főnökeivel, de csütörtökön tisztázták az ügyet, és a KTM-istálló vezetője megígérte, ugyan olyan esélyekkel indul, mint eddig. Ha tudja, meg is nyerheti a Phillip Island-i futamot, nem kell a pontversenyben 45 egységgel jobban álló Kalliót segítenie.

A Phillip Island-i 125 köbcentis futam magyar idő szerint vasárnap hajnali fél négykor kezdődik.