A L'Equipe szerint Federer a bajnokok bajnoka

2006.01.02. 14:54
Elmúlt évi teljesítménye alapján, a svájci teniszező Roger Federert választotta meg a L'Equipe francia napilap az elmúlt év spoertolójának. Mögötte két tecnikai sportágban világbajnoki címet szerzett sportoló, a Moto GP-t sorozatban ötödször megnyerő Valentino Rossi és a Forma1-ben idén először diadalmaskodó spanyol Fernando Alonso végzett.

A L'Equipe című mértékadó francia sportnapilap értékelése szerint Roger Federer, a svájciak kiváló teniszezője a bajnokok bajnoka az elmúlt évi teljesítmények alapján.

Rossi és Alonso a dobogón

#alt#
Roger Federer (fotó: epa)

Federer remekelt 2005-ben, 85 mérkőzéséből 81-et megnyert, tizenegy tornán, köztük az angol és az amerikai nyílt bajnokságon is diadalmaskodott. Ő az első férfi teniszező, aki egymást követő évben meg tudta védeni wimbledoni és New York-i címét.

A második helyre Valentino Rossi, a gyorsaságimotoros-világbajnokság legmagasabb kategóriájában nagy fölénnyel - az 500 kcm-t és a Moto GP-t együtt számítva immár sorozatban ötödször - győztes olasz pilóta, a harmadikra pedig a spanyol Fernando Alonso, a Renault-val világbajnok Forma-1-es versenyző került.

Federer a második teniszező az élen

Federer Andre Agassi 1999-es elismerését követően a második teniszező, aki az élen végzett ebben a rangsorban.

Egy évvel korábban Hisam el-Gerúzs, az athéni olimpián 1500 és 5000 méteren is győztes marokkói atléta bizonyult a legjobbnak.