Miklós
-7 °C

Talmácsi hetedik az időmérőn

2006.03.24. 14:16
Talmácsi Gábor a hetedik, Tóth Imre a 16. helyen zárt a motoros Spanyol Nagydíj pénteki, első időmérőjén. A leggyorsabb a cseh Lukas Pesek volt.
Talmácsi Gábor a hetedik helyen végzett a spanyol motoros nagydíj első időmérőjén. A másik magyar, Tóth Imre 16. lett.

A reggeli vizes tréning után felmelegedett az idő Jerezben, de nehezítette a körülményeket, hogy a félórás kvalifikáció közben újra elment a nap, jelentősen változtatva a hőmérsékletet. A vírusfertőzéséből felépülőben lévő Talmácsi ennek ellenére végig az élmezőnyben motorozott, az első percekben még vezette is a mezőnyt.

16. Tóth I. (HUN) Aprilia 1:49.448 14

A másik magyar pilóta, Tóth Imre is jól futott, volt egy pillanat, amikor Talmácsinál is gyorsabb volt, de a végén visszacsúszott a 16. helyre.

Az élen a Pesek, Bautista, Simon, Koyama, Pasini, Kallio hatos végzett, a vb-címvédő Lüthi a tizedik.

A vasárnap 11 órai futam indulási sorrendjét a szombati második időmérő dönti el, feltéve, ha nem esik, akkor ugyanis lassabb időket futnak, mint pénteken.

A Spanyol GP 125-ös időmérője percről percre

A reggeli szabadedzés vizes pályán zajlott Jerezben, délutánra viszont felmelegedett az idő, és felszáradt a pálya. A hőmérséklet napon tíz fokkal is több lehet, mint délelőtt, a szél is enyhült, de Talmácsi Gábor nem teljesen egészséges. A tréningen nem érezte jól magát, és felkereste a mobilklinikát is.

Komolyabb baja valószínűleg nincs, de alig egy hete még vírusfertőzéssel járt kórházban, és nem heverte még ki teljesen a betegséget.

13.15: Majdnem az összes pilóta azonnal a pályára ment, köztük a két magyar, Tóth Imre és Talmácsi.

13.20: Az első gyors körök után Talmácsi 1:51.631-gyel vezet.

13.23: 1:50.893-ra javított a hondás, de Bautista, Pesek, Faubel és Lüthi is megelőzték.

13.26: Talma 1:50.265-re szorította legjobbját, és negyedik.

13.28: Visszaesett három helyet, mert, Koyama, Lai és Simon jobbat mentek nála. A sorrend Pesek, Bautista, Koyama, Pasini, Lai, Simon, Talmácsi.

13.30: Az idő újra felhős, elment a nap, esett a hőmérséklet.

13.35: Tóth is jól megy, a 13. helyen áll.

13.38: 1:51.131-gyel a hatodik helyre javított Talmácsi.

13.39: A többiek is gyorsultak, így már 9. a magyar. Tóth a 15. poszton.

13.45: Talmácsi a 7., Tóth a 16. helyről várhatja a szombati második időmérőt.

Reggel az első tízen kívül volt Talmácsi

A 11. helyen végzett a 125 köbcentis gyorsasági motoros kategória pénteki szabadedzésén Talmácsi Gábor. A hondás 14 kört tett meg, utolsó gyors fordulójában futotta legjobb idejét, 2:02.971-et. A másik magyar pilóta, Tóth Imre a 27. helyen végzett.

Az élen Simon, Lai, Espargaro sorrend alakult ki, Talmácsi volt csapattársa, Mika Kallio 5., egyik legnagyobb riválisa, Mattia Pasini 9., míg a vb-címvédő Thomas Lüthi a 22. lett.

A csúszós pályán többen is buktak, köztük Talmácsi csapattársa, a 16 éves újonc, Lorenzo Baroni, aki meg is sérült.

A 125-ös program 13 óra 15 perckor az első időmérővel folytatódik.

A 125-ös kategória első szabadedzése percről percre

9.00: Elkezdődött a tréning, Talmácsi egyelőre nincs a pályán. Az idő felhős, de szakadozóban, az aszfalt vizes. A magyar versenyző csütörtökön elmondta, nem szereti az esőt, így valószínű, hogy egy kisideig még nem gurul ki a boxból.

9.04: Nem sokat várt a 25 éves pilóta, új csapata a Humangest Hondájának nyergében melegítő körét teljesíti.

9.05: A sorrend Espargaro, Saez, Simon, Gadea, Smith, De Rosa, Kallio, de pillanatról pillanatra változik.

9.09: Talmácsi óvatosan kezd, első köre a huszadik helyet jelenti.

9.11: A másik magyar pilóta, Tóth Imre a tizedikről a nyolcadik pozícióra javított.

9.12: Talmácsi egy gyors kör után visszatért a boxba, Tóth a 11., elöl Lai, Espargaro, Gadea, Di Meglio, De Rosa a sorrend.

9.14: Baroni, a másik Humangest Honda-versenyző a hetedik.

9.17: Tóth is a depóban, így visszaesett 18.-nak.

9.19: Talmácsi újra a pályán.

9.20: Tóth is kijött. Az élen Lai, Kallio, Di Meglio, a vb-címvédő Lüthi 10., Pasini 15.

9.24: Talmácsi a 15. pozícióba jött föl, 2:07.627-es idővel.

9.26: Tovább javított a hondás, néhány pillanatig hetedik volt, jelenleg kilencedik. 2:05.391 az ideje, ez már komolyabb kör volt.

9.29: Az eddig harmadik Enrique Jerez bukott, hordágyon vitték le a pályáról. David Saez is elesett, de neki nem történt baja.

9.32: Talmácsi és Tóth is a boxban.

9.34: Újra a pályán mindkét magyar.

9.38: 2:04.229-re javított Talmácsi, és 12.-nek jött föl.

9.44: Talmácsi csapattársa, Baroni elesett, két pályamunkás hozta le a pályáról. A második Espargaro is bukott, valószínűleg szintén megsérült.

9.45: 2:02.971-et futot Talmácsi a hajrában, és a 11. helyen zárta a szabadedzést. Tóth Imre a 27. lett. Az élen Simon, Lai, Espargaro a sorrend, Kallio 5., Pasini 9., Lüthi 22. A 125-ös program 13 óra 15-kor az első időmérővel folytatódik.