Talmácsi a hetedik helyről rajtol

2006.03.25. 14:13
Megtartotta második soros pozícióját a spanyol gyorsasági motoros futam második időmérőjén Talmácsi Gábor, az apriliás magyar, Tóth Imre ellenben viszacsúszott, és csak a 29. kockáról indulhat. A pole pozíció Mattia Pasinié.
A hetedik helyről kezdheti a vasárnapi Moto GP nagydíj 125-ös kategóriájának futamát Talmácsi Gábor, míg Tóth Imre a 29. kockáról rajtolhat. Az első pozíciót Mattia Pasini szerezte meg.

29 Tóth I. (HUN) Aprilia

A jerezi melegben Talmácsi nem tudott javítani pénteki helyezésén, viszont idején igen, ám ez nem volt elég ahhoz, hogy előrébb lépjen a rajtrácson. Tóth végig gondokkal küszködött, jóval lassabb volt, mint pénteken, így az akkori tizenhatodikról huszonkilencediknek esett vissza.

Izgalmas csata volt

A tréningen folyamatosan változott a sorrend, Mattia Pasini az utolsó pillanatokban szerezte meg az első kockát, mögötte mögötte Bautista, Pesek, Simon, Faubel, Kallio, Talmácsi a sorrend.

A vasárnapi 125-ös verseny délelőtt 11 órakor startol, Talmácsinak nem lesz könnyű dolga, mert az előtte lévő hatos nagyon erős. Pozitívum viszont, hogy lassan kiheveri vírusfertőzését, és az indulásnál már várhatóan jobb erőben lesz, mint az edzáseken.

A Spanyol Nagydíj második időmérője percről percre

13.15: Elkezdődött a körözés, Talmácsi és Tóth is a pályán. A pénteki idők élnek, így a hondás a 7., az apriliás a 16. helyről kell, h előrébb kerüljön.

13.20:Nem lesz könnyű javítani, az idő jóval melegebb, mint egy nappal korábban volt.

13.23: Talmácsinak sikerült viszont, negyediknek jött előre, majd gyorsan kettőt visszacsúszott, azaz hatodik.

13.26: Julian Simon átvette a vezetést.

13.30: Tóth 23.-nak csúszott vissza, és jelenleg is a boxban van.

13.32: Talmácsi bejött, Tóth a pályára ment.

13.33: Lukas Pesek visszavette a vezetést.

13.35: Talmácsi hetediknek csúszott vissza, de újra a pályán van.

13.37: Nem tudott javítani a hondás, ismét a depóba ment.

13.39: Mindkét magyar az aszfalton ismét.

13.43: 1:47.908-cal Talmácsi hatodiknak jött előre, de szinte azonnal visszacsúszott egy helyet.

13.47:Leintették az edzést, Talmácsi megőrizte a hetedik helyét, Tóth viszont visszacsúszott a 29. kockára. Mattia Pasinié lett a pole pozíció, mögötte Bautista, Pesek, Simon, Faubel, Kallio, Talmácsi a sorrend.

Szombat reggel nem voltak gyorsak a magyarok

A 16. helyen végzett a spanyol motoros nagydíj szombat reggeli szabadedzésén Talmácsi Gábor, Tóth Imre 27. lett.

Edzés meglepetések nélkül

A napos időben kezdődött tréningen Talmácsi a középmezőnyben motorozott, apriliás honfitársa a huszadik hely környékén. A tréning felkészülés a délutáni időmérőre, amelyen eldől majd, ki honnét rajtolhat a vasárnapi versenyen.

Délelőtt az élen Bautista, Simon, Faubel, Pasini, Pesek, Gadea, Lüthi, Kallio sorrend alakult ki, valószínűleg közülük kerül ki a kvalifikáció leggyorsabbja is. Talmácsi az első ötbe is beférhet - a hétvége előtt ide várta magát - Tóth a 15. hely környékén köthet ki.

Hetedik és tizenhatodik, eddig

A pénteki, első időmérőt Talmácsi a hetedik, Tóth a 16. pozícióban zárta, ha esőre fordulna az idő, valószínűleg ez maradna a rajthelyük.

Talmácsi javításra számít
"Ma eddig nem megy olyan jól, mint tegnap, de az időmérőn megpróbálok javítani. Egészségileg még nem vagyok százszázalékos, kicsit tompának érzem magam. De javulok" - nyilatkozta a szombati szabadedzés után Talmácsi Gábor az Indexnek.

A Spanyol GP 125-ös kategóriájának második tréningje percről percre

9.00: Elkezdődött az edzés, mindkét magyar a pályán. A nap süt, a pálya száraz.

9.05: Talmácsi első körével harmadik.

9.09: Mattia Pasini vezet, Talmácsi tizenegyedik, Tóthnak egyelőre nincs mért köre.

9.13: Tóth a 32. idővel kezdett.

9.16: A magyarok a boxban, az élen Lüthi, Simon, Pasini, Gadea, Pesek.

9.20: Újra pályán a magyar Honda és Aprilia.

9.23: Talmácsi 10.-nek jött föl.

9.26: Tóth Imre a 26. helyen áll.

9.31: Elöl Pasini, Lüthi, Bautista, Pesek, Kallio, Simon a sorrend.

9.39: Talmácsi a 14. helyen áll, Tóth a 32. öt perccel a leintés előtt.

9.47: Talmácsi a 16., Tóth a 27. helyen fejezte be a tréninget. Az élen Bautista, Simon, Faubel, Pasini, Pesek, Gadea, Lüthi, Kallio végeztek. A rajtsorrendet eldöntő időmérő dálután negyed kettőkor kezdődik.