Natália
-3 °C

Talmácsi a hatodik helyről rajtol

2006.04.07. 17:20
A Katari GP pénteki, második időmérőjén a hatodik rajthelyet szerezte meg Talmácsi Gábor, míg Tóth Imre 27. lett. A szombati futamot Alvaro Bautista indul az élről.
A hatodik rajthelyet szerezte meg a katari motoros gyorsasági nagydíj 125 köbcentis kategóriájának pénteki, második időmérőjén Talmácsi Gábor. A másik magyar pilóta, Tóth Imre a 27. pozícióban végzett.

27 Tóth I. (HUN) Aprilia 2:10.546

Talmácsi csütörtökön nyolcadik lett, de idejét hamar 2:07.877-re javította, és harmadiknak jött föl Hondájával. Egészen a tréning utolsó pillanatáig az első sorban volt, de a leintés után egy perccel visszaesett a második szélére, hatodiknak.

A kvalifikációt a két héttel ezelőtti nyitófutamon győztes Alvaro Bautista nyerte, így ő kezdheti az élről a futamot, amit a szokásostól eltérően szombaton rendeznek.

Tóth a 27. kockáról kezd

A mezőny másik magyar versenyzője, az apriliás Tóth Imre a 32. helyről kezdett pénteken, de öt helyet javított, és a 27. kockáról rajtolhat.

Talmácsi Gábor nyilatkozata
"Délelőtt rossz irányba mentünk a beállításokkal, de szerencsére az időmérőre sokat fejlődtünk, habár még mindig nem áll teljesen készen a motor a versenyre. Holnap a bemelegítésen még állítanunk kel néhány dolgon, de összességében elégedettek lehetünk, hiszen ma is több mint 1 mp-et gyorsultam. A gázadásnál van még probléma, mert eléggé csúszkál a motor eleje, ami gyorsan koptatja a gumit is, ezért valószínű, hogy előre keményebbet kell választanunk. A versenyen szeretném tartani a lépést az élbollyal, és mindenképpen jó lenne pontokat gyűjteni."

A katari motoros nagydíj 125-ös második időmérője percről percre

12.15: Elkezdődött a kvalifikáció, szinte minden pilóta a pályán. Az első nap után Mattia Pasini vezet, Talmácsi a nyolcadik, Tóth Imre a 32. helyen.

12.22: A napos, meleg időben egyelőre az első tízből senki nem javított legjobbján.

12.23: Mika Kallio a 6.-ról a 4. helyre jött föl.

12.26: Talmácsi harmadiknak jött föl 2:07.877-tel. Pasini továbbra is vezet, de még a csütörtöki idejével.

12.35: A legjobbak percekre visszaálltak a boxba, a tréning utolsó tíz perce következik.

12.39: Újra mindenki a pályán van.

12.42: Pasini, Pesek, Talmácsi, Gadea, Bautista az első öt két perccel a vége előtt.

12.45: Letelt az edzésidő, de még rengetegen futják utolsó körüket.

12.46: Talmácsi a hatodik helyen végzett, Alvaro Bautistáé az első kocka. Tóth Imre a 27. helyről indulhat.