Barbara, Borbála
-6 °C

Talmácsi Gábor a 11. a holland futamon

2006.06.24. 13:50
Nem sikerült javítania rajtpozícióján és 11. lett a gyorsaságimotoros-világbajnokság holland futamán Talmácsi Gábor a 125 köbcentisek között.

Talmácsi Gábor a 11. lett a 125 kcm-es géposztály szombati versenyén a gyorsaságimotoros-világbajnokság Holland Nagydíján, Assenben. Tóth Imre, a kategória másik magyarja a 29. helyen ért célba.

A tavalyi vb-bronzérmes a tizenegyedik helyről indulva jól kapta el a rajtot és a hatodik helyre jött fel az első körben, ám a későbbiekben nem tudta tartani a legjobbak tempóját és fokozatosan visszacsúszott. A viadal második felében ugyan még fel tudott jönni a nyolcadik pozícióba, ám végül a 11-ként haladt át a célvonalon.

Ez azt jelenti, "Talma" továbbra sem tudja megközelíteni tavalyi teljesítményét, amikor három versenyt is meg tudott nyerni. Idén még nem sikerült a dobogóra állnia.

A kategória versenyét nagy csatában a címvédő finn Mika Kallio nyerte meg.

Gyorsaságimotoros-világbajnokság, Assen

125 kcm: 1. Mika Kallio (finn, KTM) 38:51.450 perc 2. Sergio Gadea (spanyol, Aprilia) 0.122 mp hátrány 3. Alvaro Bautista (spanyol, Aprilia) 0.128 mp h. ...11. Talmácsi Gábor (Honda) 13.430 mp h. ...29. Tóth Imre (Aprilia) 1:16.271 p hátrány