Sakk-vb-döntő: döntetlen a vége előtt

2006.10.11. 02:29
A 11. játszma remije azt jelenti, semmi nem dőlt még el a Vlagyimir Kramnyik-Veszelin Topalov sakkvilágbajnoki döntő utolsó összecsapása előtt.

Döntetlen született az orosz Vlagyimir Kramnyik és a bolgár Veszelin Topalov között a dél-oroszországi Elisztában zajló, címegyesítő sakkvilágbajnoki döntő 11. mérkőzésén, így az állás az utolsó parti előtt 5,5-5,5.

Topalov utolsó világossal vívott találkozóján öt órán át ostromolta ellenfele védelmét, de sikertelenül. A felek végül 66 lépés után nyújtottak kezet egymásnak.

A két nagymester a végeredménytől függetlenül egymillió dolláron osztozik a tizenkét játszmás finálé után. A sikerhez 6,5 pontot kell gyűjteni, 6-6 esetén négy rapidjátszmára, majd - ha szükséges - két villámpartira kerül sor.

A 12. mérkőzést csütörtökön játsszák.

Emlékezetes, Kramnyik legutóbbi világbajnoki párosmeccsét is hasonló körülmények között hozta: Lékó Péter ellen győznie kellett az utolsó partiban a számára diadalt jelentő döntetlenhez.