Második helyről rajtol Talmácsi Katarban

2008.03.08. 22:32
Az első futam előtti második időmérő edzésen a hetedik helyről a másodikra jött fel Talmácsi Gábor. A gyorsaságimotoros-vb katari versenyét vasárnap este rendezik - villanyvilágítás mellett.

A vb-címvédő Talmácsi Gábor a második helyről rajtol a 125 köbcentisek között a gyorsaságimotoros-világbajnokság idénynyitó futamán, vasárnap a katari Losailban. A első rajthelyet a brit Bradley Smith szerezte meg.

Talmácsi a pénteki első időmérőn csak a hetedik időt (2:06.262 p) motorozta. Szombatra jelentősen javult, a csapatnak sikerült megoldania a felmerült gondokat és csupán 0.066 másodperccel maradt el a brit riválistól.

Az edzésen két bukás is volt: az első az olasz Simone Corsié volt, míg a második - a hajrában - éppen Smith nevéhez fűződik. A jelentések szerint egyiküknek sem esett komolyabb baja.

Gyíorsaságimotoros-világbajnokság, Katari Nagydíj

Rajtsorrend: 1. Bradley Smith (brit, Aprilia) 2:05.242 p 2. TALMÁCSI GÁBOR (Aprilia) 2:05.308 3. Mike di Meglio (francia, Derbi) 2:05.351
Vasárnapi menetrend: 125 kcm, futam 18 ó 250 kcm, futam 19:15 ó MotoGP, futam 21 ó