9 °C
18 °C

Szenzáció az Indian Wells-i mestertornán

2008.03.23. 09:47
Letaszították a trónról a királyokot Indian Wellsben, a férfi torna elődöntőjében. Kikapott a tavalyi győztes és a világranglista legjobbja is. Néhány héttel ezelőtt még Nadal tört volna Federer trónjára. Most új trónkövetelő jelent meg, a szerb Djokovics halad öles léptekkel a világranglista csúcsa felé.

Hatalmas meglepetéssel ért véget a tegnapi nap Indian Wellsben, a 3,589 millió dollár összdíjazású férfi tenisztorna elődöntőiben. A hihetetlenül motivált Mardy Fish két játszmában, simán verte a világranglista első helyét évek óta uraló Roger Federert. A hazaiak kedvence életében először nyert a svájci ellen. Federer idén harmadszor kapott ki. A svájci enerváltan játszott, Fish a második szettben kétszer is elvette az adogatását.

Fishnek a legutóbbi két meccsén több mint öt órára volt szüksége a győzelemhez, de Federer ellen alig egy alatt végzett. Az amerikai életében először nyerhet Master Seriest. Még egy érdekes adat: Mardy Fish az ötödik legalacsonyabb ranglistahelyezéssel rendelkező játékos, aki valaha Masters Series-döntőt játszott. Federer 2003 augusztusa óta először kapott ki az Egyesült Államokban, eddigi mutatója 41-0 volt.

Novak Djokovics és Rafael Nadal meccse sem hozott hatalmas csatát, mindössze 87 percig tartott. Nadal a második szett közepén lélekben feladta. Rengeteget hibázott, ki nem kényszerítettből 23-at. A látottak alapján mindkét játékos könnyedén, magabiztosan és teljesen megérdemelten jutott a döntőbe. A két teniszező 2006-ban játszotta eddigi egyetlen meccsét, a US Open második fordulójában. Akkor négy játszmában (abból két rövidítés) a szerb győzött.

Véget ért a női párosok küzdelme is, némi meglepetésre az orosz Dniara Szafina, Jelena Vesznyina duó győzött a kínai Jan Zsi és Zseng Jie kettős ellen. Szafina az elmúlt két esztendőben nyolcadik párosgyőzelmét aratta, Vesznyinának ez volt a harmadik ezen időszak alatt.

Eredmények:

Férfi egyes (3,589 millió dollár), elődöntők: Fish (amerikai)-Federer (1., svájci) 6-3, 6-2, Djokovics (3., szerb)-Nadal (2., spanyol) 6-3, 6-2.
Női páros, döntő: Szafina, Vesznyina (orosz)-Jan, Zseng (3., kínai) 6-1, 1-6, 10-8.