Hingis-Capriati döntő az Australian Openen

2008.05.25. 20:46
A nőknél a két elődöntőre került sor csütörtökön Melbourne-ben az ausztrál nyílt teniszbajnokságon. Az 1997 és 1999 között háromszor diadalmaskodó, a legutóbbi két alkalommal pedig a döntőben veszítő svájci Martina Hingis ismét fináléba került, miután 1 óra 40 perc alatt legyőzte Szeles Mónikát. A másik ágon a címvédő amerikai Jennifer Capriati 1 óra 37 perc alatt nyert a belga Kim Clijsters ellen, így megismétlődik a tavalyi döntő.
A Hingis-Szeles csata 39 perces első játszmájában még Szeles irányított, pedig már ekkor is sokat rontott (16-4 az önhibák aránya, összesen: 40-12). Ugyanakkor sokkal több nyerő ütése (20-12, összesen: 46:32) volt, s kétszer is elnyerte ellenfele adogatását, aki hét breaklabdából csak egyet értékesített.

Martina Hingis
A folytatásban azonban már Hingis akarata érvényesült, 25 perc alatt könnyen egyenlített, majd a 3. szettben 5:2-nél a győzelemért adogathatott. Ekkor a szívósan küzdő rivális még két játékot megnyert, de fordítani már nem tudott. Így Hingis várhatja a szombati döntőt, míg az 1991-ben, 1992-ben, 1993-ban és 1996-ban diadalmaskodni tudó Szeles búcsúzni kényszerült.

A nap másik elődöntője után pedig kiderült, hogy női egyesben megismétlődik a tavalyi döntő: Jennifer Capriati 1 óra 37 perc alatt nyert a belga Kim Clijsters ellen, s szombaton a svájci Martina Hingisszel találkozik, hogy megvédje tavalyi címét.

A 43 perces első szettben kevés előnyt jelentett az adogatás: a tengerentúli 3, míg ellenfele 4 alkalommal veszítette el azt. A sokkal kevesebbet rontó Capriati (24-14 az önhibák aránya Clijsters "javára") megérdemelten jutott előnyhöz, amit a második szettben sikerült elherdálnia. Ekkor már a belga akarata érvényesült, s ezúttal egy break döntött Clijsters javára.

A 3. játszmában ismét a tavalyi bajnok volt a jobb, nagyon könnyen harcolta ki a fináléba jutást. Sokat mondó adat, hogy a címvédő 8, míg riválisa mindössze 1 nyerő ütéssel vétette észre magát. Ugyanakkor Clijsters 11, míg Capriati csak 7 önhibát vétett.

A férfiaknál a tizenhatodik helyen kiemelt svéd Thomas Johansson is biztosította a helyét a fináléban, ő a cseh Jiri Novákot verte öt játszmában. A végeredmény: 7:6 (7-5), 0:6, 4:6, 6:3, 6:4. Mint az eredmény is tükrözi, hullámzó teljesítményt nyújtott a svéd, aki ezzel a legjelesebb eredményét érte el. Ellenfele a Szafin-Haas csata győztese lesz a döntőben.