Talmácsi 14. lett törött csuklóval

2008.09.14. 19:00
Leállították eső miatt a 125 köbcentis motoros vb-futamot Amerikában. Talmácsi Gábor 14. lett, sérült kézzel két pontot szerzett. Vb-riválisai is kevés pontot kaptak.

Törött kézzel is elindult, és befejezte az amerikai 125 köbcentis motoros nagydíjat Talmácsi Gábor: 14. lett Indianapolisban.

Remekül rajtolt, a 16. helyről hetediknek jött föl, de fájdalmai miatt fokozatosan visszaesett. A futamot eső miatt hét körrel a vége előtt leállították, így a világbajnok két pontot szerzett.

Vb-ellenfelei nem szerepeltek jól, Simone Corsi hetedik, Mike Di Meglio tizedik lett, csak a Talmácsi mögött álló Stefan Bradl került dobogóra, harmadiknak.

A magyar versenyző, akinek hátránya 43 pont a vezető Di Megliótól, az összetettben továbbra is harmadik. A világbajnokságból négy futam van még hátra, összesen maximum 100 pontot lehet szerezni.

Az amerikai futamot Nicolas Terol nyerte, a második Pol Espargaro lett.