Verrasztó Evelyn ezüstérmes 100 vegyesen

2008.12.13. 18:36 Módosítva: 2008.12.13. 19:30
A rijekai rövid pályás úszó Európa-bajnokságon Verrasztó Evelyn a csütörtöki 200 vegyes után új országos csúccsal a rövidebb távon is második lett. Kis Gergő a hatodik, Verrasztó Dávid pedig a hetedik 1500 m gyorson.

Verrasztó Evelyn 59.49 másodperces idővel ezüstérmet nyert 100 m vegyesen a fiumei rövidpályás úszó Európa-bajnokságon. A magyar versenyző, aki csütörtökön 200 m vegyesen is második volt, a péntek délelőtti előfutamból 1:00.93 perces országos csúccsal ötödikként lépett tovább, majd aznap délután még tovább faragott az idején: 59.93 mp-cel a második legjobb eredménnyel került a szombati fináléba.

A döntőben háton és gyorson nagyon erős volt, remek benyúlással második lett, csak a finn Hanna-Maria Seppaelae (59.24) előzte meg.

"Ugyanazt tudom mondani, amit Mutina Ági a 200 pillangó után: ez baromi jó volt! Ez a szám egy nagy lutri, magam sem gondoltam volna, hogy ennyit tudok javítani a legjobb időmön. Azt tudtam, hogy végig Seppaelaevel kell mennem, mert ő a leggyorsabb: egyelőre még annyival, hogy az ő utolérésére nem gondolhattam, viszont tudtam tartani a ritmust. Különösen a hát és a mell volt jó, a forduló iszonyúan jól sikerült, így sikerült megszerezni az érmet - amire nagyon-nagyon vágytam" - mondta Verrasztó.

A szombat délelőtti előfutamok közül a 400 m női gyors hozta az első kiugróan jó magyar eredményt Rijekában: Mutina Ágnes 4:01.66 perc alatt ért célba, amivel megdöntötte Risztov Éva egy nap híján hat évvel ezelőtti 4:01.95-jét. Mutina ezzel a 3. legjobb idővel jutott a döntőbe, ahol 4:01.83 perces idővel az ötödik helyen végzett.

Dara Eszter a 4. legjobb idővel jutott a középdöntőbe 100 m pillangón, az 57.85 is új magyar csúcs. Gyurta Dániel viszont hiába javította - november 22-én, Zágrábban úszott - eddigi legjobbját 27.59-ről 27.55-re, ezzel is csak a 22. lett 50 m mellen, nem jutott tovább.

Beverekedte ugyanakkor magát az elődöntőbe Szilágyi Ádám, aki 52.91 másodperces egyéni csúccsal 13.-ként került be 100 m háton a 16-os mezőnybe. Egyetlen hely választotta el a döntőtől a Szepesi Nikolett, Pecz Réka, Dara Eszter, Verrasztó Evelyn összetételű 4x50 méteres női vegyesváltót, amely 1:49.65 perces országos alapcsúccsal az összesítésben a 9. lett úgy, hogy a váltó nyitóembere, Szepesi háton a százhalombattai ob-n, november 15-én elért 28.08-as magyar rekordját 27.76 másodpercre javította.

Dara Eszter a délelőtti előfutamban elért 57.85 mp-es magyar csúcsát jelentősen tovább javítva, 57.12-vel, a második legjobb idővel bejutott a vasárnapi döntőbe 100 m pillangón, Szilágyi Ádám kiesett a 100 m hát elődöntőjéből.

Szepesi 50 m háton a 30. lett (28.51 mp), ugyanitt Dobár Éva 40.-ként végzett (28.95). A 400 m női gyorson Mutinát nem tudta követni a nyolcas döntőbe Kapás Boglárka (4:07.42 p, 14. hely). Kiesett a nőknél 100 m mellen Pecz Réka (1:09.27, 30.), 100 m pillangón Tompa Orsolya (59.81, 24.), Bordás Beatrix (1:00.13, 30.) és Jakabos Zsuzsanna (1:01.59, 41.), a férfiaknál 100 m háton Balog Gábor (55.52 mp, 30.), 100 m vegyesen Nagy Péter (55.48, 29.), 200 m pillangón Kovács Norbert (1:56.52, 15.).

Kis Gergő a hatodik, Verrasztó Dávid pedig a hetedik helyen végzett 1500 m gyorson.

Amaury Leveaux 44.94 mp-es, hatalmas világcsúccsal nyerte a 100 méteres gyorsúszást, a francia saját, pénteki 45.12-es idejét döntötte meg. Férfi 200 pillangón az orosz Nyikolaj Szkvorcov állított fel világrekordot, 1:50.60 perccel.