Kenyai és etióp maratoni sikerek

2009.03.01. 16:00 Módosítva: 2009.03.01. 16:16

A kenyai Paul Tergat végzett az élen a vasárnapi Tokió Maratonon, és bár a legjobb tízbe hat japán is bekerült, a dobogóra egyikük sem tudott felállni. A japán fővárosban először maratonizó Tergat mögött a korábbi kétszeres győztes spanyol José Rios futott célba másodikként 14 másodperccel lemaradva az afrikai futótól, a harmadik pedig az eritreai Yared Asmeron lett.

A Barcelona Maratonon a férfiaknál kenyai, a nőknél etióp győzelem született. A versenyt 31. alkalommal rendeztek meg a katalán fővárosban, s az eddigi rekordrészvételt jegyezhették fel a szervezők a 9753 futóval. A 39 éves Johnstone Chebii leggyorsabbként 2:14:01 óra alatt teljesítette a 42.195 méteres távot, s 2007 után második alkalommal diadalmaskodott itt úgy, hogy a végén lefiniselte a tavalyi első honfitársat, Hosea Kosgeit. A gyengébb nem vetélkedését a 22 esztendős Tadelesh Biru 2:39:41-es idővel, hatalmas fölénnyel nyerte.