Kenyai és japán győzelem a Tokió Maratonon

2009.03.22. 11:59

A férfiaknál a kenyai Salim Kipsang, a nőknél a japán Naszukava Mizuho nyerte a vasárnapi Tokió Maratont. Az erősebb nemnél a győztes 36 kilométernél hagyta faképnél honfitársát, Sammy Korirt, akit aztán még ketten leelőztek. Kipsang 2:10:27 óra alatt teljesítette a 42.195 méteres távot, s nyert 34 másodperces előnnyel a maratont életében először futó hazai versenyző, Maeda Kazuhiro előtt. A nőknél első Naszukava 2:25:38 óra alatt ért célba, két honfitársát, Szahaku Jukarit és Tosza Reikót jelentős különbséggel megelőzve.
Eredmények:
férfiak: 1. Salim Kipsang (kenyai) 2:10:27 ó 2. Maeda Kazuhiro (japán) 2:11:01 3. Takahasi Kenszuke (japán) 2:11:25
nők: 1. Naszukava Mizuho (japán) 2:25:38 ó 2. Szahaku Jukari (japán)2:28:55 3. Tosza Reiko (japán) 2:29:19